Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Matuš skvěle zakončil turnaj v Beleku

24.01.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

ProGolf Tour – Sirene Classic, Belek, Turecko
(22. – 24.1.2013, časový posun + 1 hodina)

 

 

 

 

Stanislav Matuš

Čtvrtek – finálové kolo
Ve středu večer ohlásil Stanislav Matuš na svém facebookovém profilu, jak je rád, že prošel cutem, a hned přidal: „A teď se jde hluboko pod.“ Jak si předsevzal, tak učinil. Na závěr zahrál 65 ran (-7) a posunul se na dělené 16. místo v konečném pořadí. Jeho skórkarta, čítající dvě bogey a devět birdie, nese značku špičkové kvality. Český golfista zakončil zahajovací turnaj sezony se skóre -10, celkem o jedenáct úderů za vítězným Němcem Philipem Mejowem, ale jen dvě od top 10. Nad ziskem 464,50 pak na sociální síti jen konstatoval: „Dobrý začátek sezony.“

V pondělí stojí v Beleku všichni čtyři čeští hráči opět na startu tříkolového Sueno Dunes Classic. Sueno Golf Club bude hostit dva turnaje na svých dvou hřištích. Začíná se na hřišti Dunes, další turnaj se uskuteční od 31. ledna na hřišti Pines.
Turnaje mají dotaci každý 30 000 eur, v přepočtu 768 000 českých korun.

Středa – 2. kolo
Cutem po druhém kole Sirene Classic prošel z českých hráčů pouze Stanislav Matuš (71,70 -3).  Tintěra, Zedníček a Vávra do dalších kol nepostupují. V čele turnaje je Němec Marcel Schneider (-14).

Úterý – 1. kolo
V prvním kole skončila z našich hráčů na nejlépe Stanislav Matuš, který přenocuje na 41. místě (-1). Jan Zedníček je na 50. pozici (E). Luboš Vávra je na 80. místě (+4). Start se nevydařil Lukášovi Tintěrovi V prvním kole donesl 79 ram (+7) a je na 87. pozici.

Soutěž, která loni vynesla Marku Novému postup na vyšší mezinárodní úroveň, začala v tureckém Beleku pod novým zázvem ProGolf Tour. „Je tak každému na první pohled zřejmé, v jakém sportu se tady soutěží,“ vysvětlil Rainer Goldrian, obchodní šéf bývalé EPD Tour. Ta se sice hraje pod německým vedením, ale přihlásila se k tradici golfu tím, že užívá ryze anglického názvosloví. V novém logu totiž stojí podtitul „Golf stars of tomorrow“, tedy „Golfové hvězdy budoucnosti“.

V úterý se hrálo první kolo turnaje Sirene Classic, jímž odstartovala lednová turecká část okruhu, čítající tentokrát tři turnaje. Pak se hráči na přelomu února a března přesunou ke třem podnikům do Maroka a na to navážou dva v Egyptě. Ve všech se bude hrát o podíly z dotace 30 tisíc eur. Kalendář evropské části dosud nebyl zveřejněn.

Spolu s PGA of Germany nově tour podporuje také promotérská organizace Langer Sport Marketing, která po roztržce loni odešla z Casa Serena Open a turnaj, zařazený do evropské Senior Tour, se v Roztěži po čtyřech úspěšných ročnících nekonal. Zatím se ani neobjevila informace o tom, že by do Česka zavítala ProGolf Tour. Naposledy se hrálo v roce 2009 v západočeském Hazlově.

„U nás hraje mladá ambiciózní generace profesionálů. Tak rozumíme tomu, kam tour patří, proto také onen podtitul,“ pokračoval Goldrian. „Chceme jim pomoci odstartovat budoucí kariéru na kvalitních podnicích,“ dodal. Možnost kvalifikovat se na Challenge Tour, patřící už do struktur PGA of Europe, pro nejlepší pětici Order of Merit letos zůstává, takže napodobit Novéhu budou mít možnost i další Češi. Do nově ustanoveného turnaje Sirene Classic na hřišti Pasha v populárním Beleku se přihlásili čtyři – Stanislav Matuš, Lukáš Tintěra, Jan Zedníček a Luboš Vávra.

 

Odkazy: … Antalya GCHřiště na satelitní mapěStránky turnaje

 

.