Pro-Am a pak už start Casa Serena Open

16.09.2010 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky

Casa Serena Open, prestižní golfový turnaj European Senior Tour s dotací 600 000 eur a s prémií pro vítěze ve výši 90 000 eur, startuje v pátek 17. září na hřišti Casa Serena Golf na Roztěži u Kutné Hory.

Čtvrtek patřil tradiční zahajovací soutěži Pro-Am, v níž se za velmi příjemného počasí utkalo 22 flightů složených vždy z jednoho profesionála a tří amatérů. Do soutěže hrané s cannon startem a systémem „best ball“ nastoupili přední členové European Senior Tour.

Z prvního odpaliště vycházel Sam Torrance, bývalý kapitán Evropy v Ryder Cupu, zatímco desáté odpaliště měl pro svůj první drajv vyhrazeno obhájce titulu Peter Mitchell.

„Zdá se, že se mi daří na dobře dotovaných turnajích a doufám, že si tento zvyk udržím i letos,“ řekl Angličan, který v roce 2008 vyhrál turnaje Ryder Cup Wales Senior Open (první cena 94 000 eur) a Scottish Senior Open (43 000 eur), než loni zvítězil právě na Casa Serena Open (vítězná prémie 90 000 eur).

„Je skvělé vrátit se na hřiště Casa Serena. Je to krásný kus země, kde bych rád zase oprášil svou formu, abych měl šanci na obhajobu titulu,“ dodal 52letý Mitchell, který letos zatím prožívá těžkou sezonu s jediným umístěním v top ten.

Mezi účastníky Pro-Am patřili zástupci sponzorských firem a také další osobnosti bezprostředně spjaté s jedním ze dvou turnajů PGA European Tour na českém území. Partnerem Barryho Lanea, letošního nového účastníka European Senior Tour, byl promotér Erwin Langer, jehož bratr Bernhard vyhrál první ročník Casa Serena Open. Letos Bernhard Langer na Roztěži chybí kvůli závazkům spojeným s americkou Champions Tour, ale jak řekl, rád by se v příštích letech do České republiky vrátil.

Českou golfovou federaci zastupoval v Pro-Am mj. její viceprezident Jan Jenčovský a zahráli si také např. Vladimír Jurina, manažer firemní značky Pilsner Urquell nebo Zbyněk Kusý, generální manažer HC Eaton Pardubice. Pro-Am vyhrál flight Boba Camerona, druhý byl se svou skupinou Carl Mason a třetí Nick Job.

Třetí ročník Casa Serena Open začíná v pátek 17. září prvním odpalem v 7.50, poslední flight startuje ve 12.30, vždy z jamky číslo 1. Letos poprvé se turnaje účastní dva čeští hráči: Jan Juhaniak začíná v pátek v 11.20, Jiří Seifert v 11.50. Sponzor Pilsner Urquell oba hráče motivuje prémií v podobě dodávky piva na jeden rok zdarma, pokud skončí do 50. místa mezi 79 účastníky. Turnaj se hraje na tři kola po osmnácti jamkách bez cutu.

Mezi další sponzory turnaje patří Škoda Auto, jehož vůz Yetti je vystaven u greenu 10. jamky, zatímco model Octavia Combi vítá hráče a návštěvníky areálu před klubovnou. Diváci mají vstup na turnaj zdarma, stejně jako parkování, které je letos připraveno přímo na vyhrazených plochách v obci Roztěž. Pro diváky je rovněž přichystáno pestré občerstvení.