Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Princezna Haya prodloužila patronát nad turnajem Omega Dubai Ladies Masters

01.05.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Haya Bint Al Hussein

Princezna Haya Bint Al Hussein, žena jeho výsosti šejka Mohammeda Bin Rashid Al Maktouma, vice-prezidenta a premiéra Spojených Arabských Emirátů a vládce Dubaje, prodloužila svůj patronát nad turnajem Omega Dubai Ladies Masters na další dva roky. Znovu tak potvrdila svou podporu hlavní ženské golfové události v regionu.

Promotérem a zároveň organizátorem turnaje je společnost Golf in Dubai. Dotace turnaje je 500 000 eur a turnaj tradičně slavnostně zakončuje sezónu Ladies European Tour. Od svého založení v roce 2006 jeho popularita a status turnaje stále stoupá. Účast pravidelně každý rok potvrzují ty nejlepší světové hráčky.

Dříve olympijská sportovkyně, humanitární pracovnice a členka Mezinárodní olympijské komice, princezna Haya je velmi vlivná žena, která inspirovala mnoho lidí svými silnými hodnotami a působivým projevem. Jednoznačně lze říci, že její patronát zvýšil profil turnaje a ona sama se bude i nadále snažit přivést ty nejlepší sportovkyně do Dubaje. Se všemi turnaji pořádanými v Dubaji tak město pomalu získává image sportovního velkoměsta. Každý ze světových turnajů zde má svou auru a zobrazuje dynamický růst emirátů.

Turnaj Omega Dubai Ladies masters v roce 2011, který se tento rok poprvé konal pod princezninou záštitou, přinesl velkolepý zájem médií z celého světa. Jedním z důvodů je také fakt, že turnaj poprvé vyhrála teenagerka ze Spojených států, Alexis Thompson. Golf in Dubai je také podporována společností Omega, jakožto hlavním sponzorem a také další společností Dubai Aluminium vyrábějící hliník. Turnaj, který spadá do okruhu Ladies European Tour se tradičně hraje na hřišti Emirates Golf Club a na vítězku čeká odměna 75 000 eur.

Tohoto prestižního turnaje se tento rok jistě opět zúčastní i Klára Spilková, která je již právoplatnou členkou LET patřící do skupiny 5, což jí zaručuje start na téměř všech turnajích okruhu.

 

Aneta Zárubová