Princezna Haya prodloužila patronát nad turnajem Omega Dubai Ladies Masters

01.05.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Haya Bint Al Hussein

Princezna Haya Bint Al Hussein, žena jeho výsosti šejka Mohammeda Bin Rashid Al Maktouma, vice-prezidenta a premiéra Spojených Arabských Emirátů a vládce Dubaje, prodloužila svůj patronát nad turnajem Omega Dubai Ladies Masters na další dva roky. Znovu tak potvrdila svou podporu hlavní ženské golfové události v regionu.

Promotérem a zároveň organizátorem turnaje je společnost Golf in Dubai. Dotace turnaje je 500 000 eur a turnaj tradičně slavnostně zakončuje sezónu Ladies European Tour. Od svého založení v roce 2006 jeho popularita a status turnaje stále stoupá. Účast pravidelně každý rok potvrzují ty nejlepší světové hráčky.

Dříve olympijská sportovkyně, humanitární pracovnice a členka Mezinárodní olympijské komice, princezna Haya je velmi vlivná žena, která inspirovala mnoho lidí svými silnými hodnotami a působivým projevem. Jednoznačně lze říci, že její patronát zvýšil profil turnaje a ona sama se bude i nadále snažit přivést ty nejlepší sportovkyně do Dubaje. Se všemi turnaji pořádanými v Dubaji tak město pomalu získává image sportovního velkoměsta. Každý ze světových turnajů zde má svou auru a zobrazuje dynamický růst emirátů.

Turnaj Omega Dubai Ladies masters v roce 2011, který se tento rok poprvé konal pod princezninou záštitou, přinesl velkolepý zájem médií z celého světa. Jedním z důvodů je také fakt, že turnaj poprvé vyhrála teenagerka ze Spojených států, Alexis Thompson. Golf in Dubai je také podporována společností Omega, jakožto hlavním sponzorem a také další společností Dubai Aluminium vyrábějící hliník. Turnaj, který spadá do okruhu Ladies European Tour se tradičně hraje na hřišti Emirates Golf Club a na vítězku čeká odměna 75 000 eur.

Tohoto prestižního turnaje se tento rok jistě opět zúčastní i Klára Spilková, která je již právoplatnou členkou LET patřící do skupiny 5, což jí zaručuje start na téměř všech turnajích okruhu.

 

Aneta Zárubová