Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Prezident republiky Václav Klaus navštívil areál Golf Hostivař

23.11.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Prezident Václav Klaus a jeho žena Livie se stali čestnými členy Golf Clubu Hostivař. Stalo se tak při pondělní návštěvě Prahy 15, kdy prezident ČR zavítal do největšího pražského centra golfu na návštěvu. V doprovodu celého týmu vystoupal prezidentský pár ve společenském oblečení na odpaliště jamky číslo 1, odkud je dobře vidět převážná část nově postaveného hřiště. Komentář obou vzácných hostů na rozlehlé, upravené a čerstvě se zelenající prostranství s jezerem byl shodný – je až neuvěřitelné, co všechno lze v Praze vybudovat.
I když prezident slíbil hostivařskému areálu, že se pokusí na slavnostní otevření nového devíti jamkového hřiště na jaře dorazit, byli jeho hostitelé neodbytní a s pomocí první dámy přemluvili hlavu státu k symbolickému prvnímu odpalu přímo na místě.

A tak bez rozcvičení, rozehrání a přímo v kabátě vzal prezident do ruky hůl 7 a vyslal míč na fervej jamky číslo 1.
Následovala prohlídka tréninkové části areálu a na závěr prezident republiky zavítal i do klubovny. V teple krbu se potom svým hostitelům podepsal na plán celého golfového centra a připojil i svůj slib: „Určitě sem budu rád chodit. Václav Klaus.“ Po něm se areálu a tím pádem i golfu „upsala“ i paní Livie.

Hlavní manažer areálu Jiří Martinka návštěvu komentoval slovy: „Podzim nám přál a nové hřiště je již celé zarostlé trávou. Jsme rádi, že jsme se jím mohli prezidentovi pochlubit, zvláště v souvislosti, že hřiště roste tam, kde ještě před třemi lety byla měsíční krajina – navážka a stavební suť.“ Jak dodal, i když tváře ze světa sportu či showbusinessu na hostivařských odpalištích k vidění jsou, prezident České republiky je rozhodně nejvýznamnější návštěvou, která na Golf Hostivař doposud zavítala.

[Gallery not found]