obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Prezident republiky Václav Klaus navštívil areál Golf Hostivař

23.11.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Prezident Václav Klaus a jeho žena Livie se stali čestnými členy Golf Clubu Hostivař. Stalo se tak při pondělní návštěvě Prahy 15, kdy prezident ČR zavítal do největšího pražského centra golfu na návštěvu. V doprovodu celého týmu vystoupal prezidentský pár ve společenském oblečení na odpaliště jamky číslo 1, odkud je dobře vidět převážná část nově postaveného hřiště. Komentář obou vzácných hostů na rozlehlé, upravené a čerstvě se zelenající prostranství s jezerem byl shodný – je až neuvěřitelné, co všechno lze v Praze vybudovat.
I když prezident slíbil hostivařskému areálu, že se pokusí na slavnostní otevření nového devíti jamkového hřiště na jaře dorazit, byli jeho hostitelé neodbytní a s pomocí první dámy přemluvili hlavu státu k symbolickému prvnímu odpalu přímo na místě.

A tak bez rozcvičení, rozehrání a přímo v kabátě vzal prezident do ruky hůl 7 a vyslal míč na fervej jamky číslo 1.
Následovala prohlídka tréninkové části areálu a na závěr prezident republiky zavítal i do klubovny. V teple krbu se potom svým hostitelům podepsal na plán celého golfového centra a připojil i svůj slib: „Určitě sem budu rád chodit. Václav Klaus.“ Po něm se areálu a tím pádem i golfu „upsala“ i paní Livie.

Hlavní manažer areálu Jiří Martinka návštěvu komentoval slovy: „Podzim nám přál a nové hřiště je již celé zarostlé trávou. Jsme rádi, že jsme se jím mohli prezidentovi pochlubit, zvláště v souvislosti, že hřiště roste tam, kde ještě před třemi lety byla měsíční krajina – navážka a stavební suť.“ Jak dodal, i když tváře ze světa sportu či showbusinessu na hostivařských odpalištích k vidění jsou, prezident České republiky je rozhodně nejvýznamnější návštěvou, která na Golf Hostivař doposud zavítala.

[Gallery not found]