Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Prezentace golfu v rámci veletrhu Sport Life, Brno 9. – 12.11. 2006

12.11.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Součástí tradičního listopadového veletrhu Sport Life na brněnském výstavišti, se kromě již zaběhnutých témat – cyklistiky, fitness, outdooru a indooru letos poprvé stal také golf. Motem golfové expozice je „golf, jako sport pro všechny“ a do programu veletrhu byl zařazen s cílem přiblížit golf široké veřejnosti, tedy poskytnout návštěvníkům praktickou příležitost vyzkoušet si za asistence školených trenérů základní golfové dovednosti, prezentovat nabídku golfového vybavení a služeb souvisejících s golfem.

Pod odbornou záštitou České golfové federace a v úzké spolupráci s golfovými kluby jihomoravského regionu připravili organizátoři veletrhu v samostatném křídle pavilónu A pro návštěvníky, jejichž počet se při posledním ročníku veletrhu přiblížil číslu 40 tisíc, možnost zkusit si odpálit možná své první golfové rány. V prostorné hale vyrostl improvizovaný indoorový driving range s přibližně deseti pozicemi a také cvičný green, který byl využit opravdu hojně.

V další části pavilónu A2 si mohli nejen aktivní příznivci golfu ale i běžní návštěvníci prohlédnout nabídku golfového vybavení některých renomovaných výrobců, informačních golfových portálů, golfových resortů a hřišť, komplexního golfového výukového centra v Praze nebo třeba dodavatele sportovních trofejí, pohárů a cen. Příjemným překvapením pro ty, kteří své golfové dovednosti chtěli prověřit hlouběji, byla nabídka GC Brno vyzkoušet si hru na golfových simulátorech (1 hod za 50 Kč). Ty se nacházejí, společně s ostatními vnitřními tréninkovými plochami v protějším pavilónu H, klasickém golfovém indooru, jenž je součástí nabídky společnosti Golf Brno a.s.

Za povšimnutí stála i malá, brožurka názvem“ GOLF pro každého“, volně k dispozici, uvnitř které se na asi 30-ti stránkách zájemci o golf dovědí základní informace o golfu, například co je to golf, jak a kde s golfem začít, něco o golfovém vybavení, pravidlech a zvyklostech nebo slovník golfových pojmů.
Svým rozsahem se tato golfová výstava rozhodně nemůže srovnávat s již zavedenou pražskou Golf Show, ale v jihomoravském regionu jde o jednu z prvních akcí komplexně propagujících golfovou hru a ideu golfu jako skvělé sportovní aktivity pro všechny věkové skupiny. Věříme, že se stane nedílnou součástí i dalších ročníků brněnského veletrhu SPORT Life.