Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PRESIDENTS CUP SKONČIL PŘEKVAPIVOU REMÍZOU

23.11.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Nesmírně dramatickou bitvu vidělo hřiště The Links at Fancourt v Jižní Africe, které hostilo letošní Presidents Cup. Ani tříjamkové play-off mezi Woodsem a Elsem nerozhodlo o vítězi a tak se poprvé v historii týmy rozešly smírně.

Presidents Cup
The Links at Fancourt,Georgi, Jižní Afrika

Presidents Cup je prestižní týmovou soutěží mezi družstvy USA proti zbytku světa a měl letos již svůj pátý ročník. Kapitáni obou týmů jsou uznávané golfové veličiny – Gary Player vedl tým světa a Jack Nicklaus USA. V týmech se to vždy hemží těmi nejlepšími v aktuálních žebříčcích a tak 12 jmen na každé straně bylo zárukou té nejvyšší golfové kvality. Letos se v barvách Američanů představili například Tiger Woods, Davis Love III, Jim Furyk či David Toms. Proti nim se sešla více než zdatná konkurence týmu „zbytku světa“, kterou vedl Ernie Els, Vijay Singh, Retief Goosen či Mike Weir.
Na nesmírně náročném hřišti The Links at Fancourt v Georgi v Jižní Africe se rozherál velmi dramatický souboj. Pět kol se hrálo střídavě systémem fourball a foursome a na závěrečný den byly připraveny singly. V průběhu čtyřher se vedlo lépe americkým dvojicím, což většinou nebývá pravidlem. Nicméně tentokráte si před rozhodujícími singly vytvořili náskok tří bodů hráči „zbytku světa“, když ve všech sobotních utkáních dokázali zvítězit. Snad právě vidina sobotní blamáže probudila Američany, kteří začali v neděli mohutně dotahovat. Čtyři zápasy se rozhodovaly až na posledním greenu a američtí hráči nakonec vyhráli v posledním dni 7,5 bodu z 12 možných. V přímém souboji mezi Ernie Elsem a Tigerem Woodsem odešel domácí Jihoafričan s porážkou již na čtrnáctém greenu. Také souboj mezi vítězi letošních majorů Mikem Weirem a Jimem Furykem vyšel lépe pro Američana. Nakonec se skóre ustálilo na neuvěřitelném výsledku – 17 ku 17.

Rozhodlo se, že vítěze musí určit rozehrávka mezi Ernie Elsem a Tigerem Woodsem. Nezměrná tíha zodpovědnosti za výsledek celého týmu však oběma svazovala ruce a více než 10 tisíc diváků vytvořilo bouřlivou elektrizující atmosféru pro rozhodující play-off. Nakonec však ani tři jamky na rychle se šeřícím hřišti vítěze neurčily. Po dlouhé diskuzi kapitánů i hráčů se oba týmy dohodly na překvapivé, ale prakticky jedíné možné variantě – tedy na remíze. Poprvé v historii tohoto turnaje tedy vítěz ze souboje obou týmů nevzešel.


Dunlop Phoenix Tournament
Phoenix Country Club, Myazaki, Japonsko

Na turnaji v japonském Myazaki se zpočátku dařilo Sergio Garcíovi, který vstupoval do závěrečného kola jako lídr. Nicméně tragický výkon mladého Španěla ve finále, kdy zahrál pouze jediné birdie, ho s výsledkem 78 ran nechalo až na konečném šestém místě. O mnoho spokojenější mohl být Dán Thomas Bjorn, který díky 71 ranám v nedělním kole celý turnaj Dunlop Phoenix vyhrál. Domácí Daisuke Maruyama skončil na stříbrné pozici o dvě rány za Dánem. Thomas Bjorn, který na turnaji zvítězil již v roce 1999 se tak po čtyřech letech opět vrátil na nejvyšší příčku.