obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Presidents Cup – vítězí USA 19:11

02.10.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
prezident

Prezident Trump předává pohár

PGA Tour – The Presidents Cup, Jersey City, New Jersey, USA (28.9. – 1.10.2017, časový posun -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Tým USA vedl o 11 bodů a k  vítězství stačilo vyhrát jediný singl. Američané vyhráli tři zápasy a tři vypůlili. Šest zápasů vyhrál Mezinárodní tým. Spojené Státy porazily zbytek světa vysoko 19:11.

Prezidentský pohár předal poprvé v historii úřadující prezident Spojených Států. Donald Trump je čestným předsedou The Presidents Cupu a pohár symbolicky adresoval lidu Texasu, Floridy a Portorika, postiženým hurikány v minulých týdnech. O obtížné pozici prezidenta USA hovoří skutečnost, že mnoho golfových serverů včetně pgatour.com, jeho přítomnost na Presidents Trophy a předání poháru nezmínila.
Zato si media všimla, že Tiger Woods se na Presidents Cup objevil ve společnosti přítelkyně Eriky Herman.

nedelesingly2

.Konečné výsledky

Sestřih 4. kola

*

fansOsuCowbozy

Sobota – 3. hrací den
Tým USA drtí hráče mezinárodního týmu a jde si s velikou převahou pro vítězství. V sobotu dopoledne povolil ve foursomech jediný půlbod, který Mezinárodnímu týmu donesli Grace s Oosthuizenem a v odpoledních fourballech jediný bod, který získali Lahiri s Kimem. Před nedělními singly vede tým USA o jedenáct bodů  poměrem 14,5:3,5.

.

sobotaodpofourball

sobotadopofourson

Sestřih 3. kola

.

DKvqALbWAAIiahf.jpg large

Pátek – 2. hrací den
V pátek se hrály fourbally. Kapitán zbytku světa Nick Price ponechal dvojice Grace-Oosthuizen, Leishman-Day a Vegas-Scott. Nově nasadil Amiri Lahiriho a Adama Hadwina. Odpočívali  SW Kim a Emiliano Grillo. Kapitán USA ponechal dvojice Reed-Spieth, Thomas Fowler a Mickelson-Kisner. Nově nasadil dvojici Charley Hoffman-Kevin Chappell. Odpočívali  Berger s Koepkou.

Fourbally byly opět jednoznačnou záležitostí. Tým USA povolil zbytku světa pouhý půlbod. Ostatní zápasy vyhrál. Hoffman s Chappelem ukončili zápas  s dvojicí Lahiri- Schwartzel u na 13. jamce 6 & 5.

Turnaj navštívili bývalí prezidenti Clinton, Bush a Obama.

.Kolo2a

Leaderboard

Sestřih 2. dne

.

PhilPres-847

Prezidenti Clinton, Bush a Obama s Philem Mickelsonem

Čtvrtek – 1. hrací den Čtvrteční foursomy dopadly jednoznačně pro USA 3,5 :1,5. Jediný bod pro Mezinárodní tým získala dvojice Grace-Oosthuizen, která porazila pár Berger-Koepka 3&1. Mickelson s Kisnerem vypůlili zápas s Leishmanem a Dayem.

1koloB

Sestřih 1. dne

.

Logo_prezidentsCupPřed turnajem Presidents Cup je utkání  týmu USA proti Mezinárodnímu týmu, což je zbytek světa bez Evropy. První Presidents Cup se konal v roce 1994 a hraje se každý druhý rok střídavě s Ryder Cupem, tkáním USA proti  Evropě.

Formát utkání je převzatý z Ryder Cupu. Týny jsou dvanáctičlenné a hraje se jamková hra. První až třetí den se hrají fourbally a foursomy, čtvrtý den den singly. Dvanáctičlenné týmy tvoří  deset hráčů podle kvalifikačních kritérií a dva podle volby kapitána.

Kapitánem USA je Steve Stricker, kapitánem Mezinárodního týmu je Nick Price. Asistentem Steve Strickera je kromě tří dalších také Tiger Woods.

Tým USA: Johnson, Spieth, Thomas, Berger, Koepka, Fowler, Kisner, Reed, Kuchar, Chappell, Hoffman a Mickelson.

Mezinárodní tým: Matsuyama, Day, Scott, Oosthuizen, Leishman, Schwartzel, Grace, SW Kim, Vegas, Hadwin, Grillo a Lahiri.

Hraje se na hřišti Liberty National GC s parem 71 a délkou 6.724 metrů. Rekord hřiště 62 ran drží Kevin Chappell.

Předloňské vítězství bude obhajovat tým USA.

Leaderboard

.

Odkazy:     Liberty National GC      Hřiště na satelitní mapě      Stránky turnaje

.