Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PRESIDENT TROPHY – TURNAJ PREZIDENTŮ

25.10.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V pátek 24.10.2003 se konal 3.ročník President Trophy – turnaj prezidentů. Turnaj se hrál v Bechyni a v odpoledních hodinách na zámku v Bechyni se uskutečnila neformální podzimní konference ČGF. Turnaj „brutto“ vyhrál president GC Nová Bystřice pan Roman Khaur, který zahrál devítku v Bechyni za 40 úderů. Nejlepší netto (odečítala se 1/2 hcp) vyhrál Jan Hubáček z GC Maria Theresia.
V odpoledních hodinách se na bechyňském zámku jednalo o některých současných otázkách, které přináší vývoj českého golfu.
Karlovy Vary připomněly, že příští rok bude ve znamení oslav stého výročí českého golfu, jehož počátky se datují se vznikem golfového hřiště v karlovarském Gejzír parku v roce 1904. Součástí oslav v Karlových Varech se během příštího roku stane i nejvyšší domácí soutěž, mezinárodní mistrovství České republiky na rány.
Jedním z témat byly problematické přestupy předních českých golfových amatérů. Vychovat špičkového hráče představuje nemalé finanční náklady pro mateřský klub. Přesto je dosti obtížné cenu hráče, který se pohybuje v amatérské sféře, ve chvíli přestupu vyjádřit. Odchodu z klubu nelze zabránit, nicméně to může znamenat, že po dobu jednoho roku je takový hráč v soutěžích bez klubové příslušnosti a jeho turnajové aktivity jsou omezeny. Na věc není jednotný názor, padl návrh k řešení problému ustavit komisi ČGF. Základem zřejmě bude smluvní vztah mezi hráčem a klubem.
Dalším tématem bylo zrušení časového limitu u tzv. centrální mimoklubové registrace. Ta umožňuje hráčům, kteří nejsou evidováni v klubech, aby za nevelký roční poplatek měli možnost turnajově hrát a zlepšovat svůj handicap. Dosud platilo, že v této mimoklubové registraci může být hráč pouze tři roky. Nyní převládl názor, že by měla být bez časového omezení, protože jejím základním smyslem je přivádět ke golfu větší množství zájemců o tento sport. Z jejich aktivit pak těží všechny subjekty na poli golfu včetně klubů. Odpůrci zrušení časového limitu jsou především menší a nově vznikající kluby, které operují tím, že neomezená možnost mimoklubové registrace jim odčerpává potenciální členy a finančně je poškozuje. Ke zrušení časového omezení CMR se přiklonila většina účastníků tohoto neformálního setkání. Finální rozhodnutí padne na jarní konferenci ČGF.