Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Přehled golfových DVD – 2. díl

21.02.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V minulém dílu o golfových DVD jsme se zabývali pouze filmovou nabídkou. V dnešní části se zaměříme na jinou oblast, a to na dokumentární pořady o golfu a podíváme se také na nabídku instruktážních disků.

Historie golfu: 1. + 2. díl (The History of Golf)

Rok výroby:
2005

Délka:
118 min

Příběh golfu sledovaný přes rámec významných událostí, jež provázely jeho historii a mezi nimiž nechybějí nezapomenutelné výkony nejlepších hráčů, pokrok dosažený v golfovém vybavení, významné změny v architektuře hřišť a v neposlední řadě i drobných úprav pravidel samotné hry. DVD shrnuje stěžejní momenty a působení mnoha nepřehlédnutelných osobností, jež společně ovlivnily vývoj hry a významně přispěly k tomu, že se stala jednou z těch vůbec nejpopulárnějších.
Dokument obsahuje celkem 26 kapitol: 1. Hra s holí a míčkem, 2. Pravěk golfu, 3. St Andrews, 4. Míček, 5. Profesionálové, 6. Spoons, Mashies & Niblicks, 7. To nejlepší ze Skotska, 8. Hra amerických přistěhovalců, 9. C. B.
10. Na přelomu století, 11. Skákavý Billy, 12. Zlatá éra architektů, 13. 1913 – Rok, který změnil golf, 14. Golf se stává profesí, 15. Velký Haig, 16. Nejslavnější amatér, 17. Eugenio Saraceni, 18. Od hickory k oceli, 19. Americký triumvirát, 20. Ženské golfové hnutí, 21. Golfové zrání, 22. Král, 23. Nepřekonatelný šampión, 24. Golf se technologizuje, 25. Odpal do nového století, 26. Tiger Woods

Tiger Woods – syn, hrdina, šampión (Tiger Woods – Son, Hero, Champion)

Rok výroby:
1997

Délka:
58 min

Do relativně poklidného světa profesionálního golfu vnesl před časem vzruch debut fenomenálního talentu Tigera Woodse, hráče černé pleti. Tento mimořádně nadaný mladý golfista přiváděl diváky do extáze dokonalou technikou a nebylo pochyb, že před sebou má velmi nadějnou budoucnost.
Dokument je už 10 let starý a díky tomu se nabízí zajímavé srovnání se skutečností. Z dokumentu např. vyplývá (z komentářů dotazovaných hráčů), že na začátku své profesionální kariéry získal Tiger Woods respekt u ostatních profesionálů hlavně díky délce svých drajvů a přesnosti. Postupem času se přitom ukázalo, že hra z týčka není zdaleka tou nejsilnější Woodsovou zbraní. Nebo jiný příklad – otec Earl Woods před kamerou tvrdí, že to co Tiger zatím dokázal, ještě zdaleka neukazuje, jaké jsou jeho možnosti. Jde o prorocká slova, která se později vyplnila – v dosud nejúspěšnějších Tigerových sezónách 2000 a 2006 Woods všechny své soupeře doslova rozcupoval.

Strašidelné jamky světového golfu (Jimmy Tarbucks Nightmare Holes of Golf)

Rok výroby:
1995

Délka:
55 min

Známý anglický televizní komik Jimmy Tarbuck s sebou diváky bere na procházku po věhlasných hřištích a záludných jamkách, kde se rodí golfistova sláva nebo bolestná porážka. Nemohou chybět Hell Bunker, Road Hole Bunker nebo Valley of Sin na nejstarším hřišti světa Old Course v St Andrews a jiné lahůdky. Záběry z profesionálních turnajů ukazují, že i ti nejlepší hráči golfu si na hřištích občas napijí z poháru hořkosti.

Golfová škola Petra Mrůzka – Krátká hra

Rok výroby:
2006

Délka:
51 min

Krátká hra – ač to tak mnohým nepřipadá – rozhoduje o výsledném skóre. Hráči většinou trénují jen dlouhé rány a pak puttování. Ale k čemu je golfistovi úžasně dlouhý drive, když z něj není schopen s jistotou atakovat green? Nejvíce úderů hraje každý golfista na greenu a v jeho okolí. Záleží zejména na tom, jak ovládáte údery jako jsou chipp, pitch a putt, a odehrání míče z překážek na hřišti.
Na tomto DVD vás Petr Mrůzek seznámí s principy provedení těchto úderů, s volbou vhodné hole, jejím držením a se správnými postoji. Dozvíte se také, jak postupovat při jejich nácviku a jakých chyb se vyvarovat.

Golfová škola Petra Mrůzka – Pravidla a etiketa golfu

Rok výroby:
2006

Délka:
48 min

Možná to zní paradoxně, ale každá hra se stane zábavnou až ve chvíli, kdy jí někdo stanoví jasná pravidla. Každá tato pravidla a předpisy mají svůj smysl – zvlášť ta, která platí stovky let.
Etiketu golfu pak berme jako základy slušného chování aplikované na golfovém hřišti, nikoli jako omezení vymyšlená upjatými pány bez humoru. Jde především o bezpečnost a plynulost hry.
Na základě svých dlouholetých zkušeností, pro vás tento jejich výběr připravil Petr Mrůzek. Aby to nebyla nuda, vše předvádí při hře s partnerem, Liborem Boučkem. Golf je krásná hra – tak ji sobě a ostatním nekažme neznalostí pravidel a etikety.

Golfová škola Petra Mrůzka – Základy golfu

Rok výroby:
2000

Délka:
58 min

Při objednání obou předchozích DVD současně získáte zdarma remasterovanou verzi DVD Základy golfu, které Petr Mrůzek natočil a vydal na VHS již v roce 2000. Na tomto disku se autor věnuje elementárním základům golfu. Od rozcvičení, přes popis golfového pohybu, základní filosofii, Pre-Shot Routine (držení hole, postoj, míření) se diváci dostanou až k samotnému golfovému švihu.

Montyho škola golfu (Montys Stroke Savers)

Rok výroby:
1997

Délka:
55 min

Colin Montgomerie patří už dlouho k evropské špičce. Předvádí golfovou techniku, styl a dovednosti, které mu napomohly dosáhnout mnoha výrazných úspěchů v konkurenci předních světových hvězd. Jedná se o instruktážní program pro hráče všech úrovní, který byl natočen v překrásném prostředí Emirates Golf Clubu. Jak se zdokonalit a ušetřit si hodiny tréninku? Zkušený skotský golfista nabízí odborné rady naa tato témata: výběr náčiní, správné držení hole, ideální úder, drive, dlouhá železa, jak se chránit, fairwayové bunkry, hra ve větru, hra krátkými železy, Puttování, péče o vybavení, jak na paru 3, hra kolem greenu, písečné překážky, rozhodování a taktika, puttovací drill.

Strategie golfu (Golf Strategies)

Rok výroby:
2003

Délka:
150 min

Celosvětově úspěšné DVD vychází také v české edici. DVD s golfovou strategií Roberta Karlssona a Simona Holmese dokazuje, že vyniknout v golfu má jen málo co dělat s tvrdým úderem. Na DVD se setkávají špičkový hráč golfu Robert Karlsson (vítěz 5 turnajů na European Tour) a trenér špičkových hráčů golfu Simon Holmes. Společně se tato dvojice nejdříve připravuje na hru na range, přitom dává užitečné zasvěcené tipy na to, jak vylepšit techniku švihu, chipping a putting – dokonce lehce ironicky radí, jak zvládnout „ etiketu golfu“.
Poté ve střední části tohoto DVD vezmou diváka s sebou na hru na celé 18jamkové hřiště. Bude tam mnoho vynikajících úderů, některé již ne tak úžasné, ale každé rozhodnutí, které k nim vedlo a které z nich vyplývalo je důkladně vysvětlené. To pomůže divákovi pochopit, jak zvažovat různá hlediska – počasí, terén, polohu míčku, své vlastní dovednosti atd. – a uplatnit je při správném výběru holí, technik a úderů, a jak vytvořit strategii, která pomůže hráči k úspěchu za co nejkratší dobu.

Digitání škola golfu (Digital Golf School)

Rok výroby:
2003

Délka:
150 min

“Toto DVD je shrnutím 15 let trenérských zkušeností. V programu, který obsahuje více než 60 vysvětlených konkrétních námětů, umožňuje formát DVD snadnou navigaci – podobně, jako přepínání TV kanálů”, říká autor instruktážního disku Simon Holmes. “Na toto DVD jsem koncentroval všechny své znalosti o tom, jak pomáhat hráčům na všech úrovních zvládnout základy. Když jsou základy v pořádku, ať již jde o swing, chip, put nebo odpal z bunkeru, každý hráč dosáhne lepších výsledků ”, říká Holmes.
Simon Holmes je jeden z nejznámějších světových golfových trenérů. Trénoval více než 80 profesionálních hráčů včetně Seve Ballesterose, Nicka Falda a Roberta Karlssona. Simon Holmes pracoval pro Davida Leadbettera v letech 1989-1992 jako trenér a poradce evropských profesionálních hráčů. Od 1993 vybudoval své vlastní golfové akademie ve Spojených státech i v Evropě.

Golfová školička s Dádou 1

Rok výroby:
2006

První díl golfové školičky pro děti představuje základní pravidla golfu, golfovou etiketu a vybavení hráče. Děti se seznámíme s golfovým hřištěm a naučí se putting a chipping. Nechybí písničky Dády Patrasové a „radu do bagu“ dá divákům zkušený golfista a populární moderátor Marek Eben.