Představujeme finalistky MissGolf 2012 – Radka Šimková

14.11.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Radka Šimková

Mé jméno je Radka Šimková a narodila jsem se s hustou černou kšticí a zelenýma veselýma očima. Po osmiletém zdržení na gymnáziu jsem splnila předpoklady pro přijetí na Českou zemědělskou univerzitu, kde v současné době studuji první ročník magisterského studijního programu European Agrarian Diplomacy. Ačkoliv si sami často říkáme „hnojaři“, můj obor mě velmi zajímá a univerzita mi umožnila roční studium v Irsku, kde jsem objevila nejen spoustu přátel, se kterými se dodnes i přes několik stovek i tisíců kilometrů ráda vídám, ale též mi ukázala směr, kterým bych se chtěla vydat dál. Mým snem je procestovat všechny možné i nemožné krajiny a získat práci na mezinárodní úrovni, která by mi umožnila můj sen realizovat a zároveň se rozvíjet na diplomatickém poli. Přesto mou srdeční zemí je a zůstane Francie, která mě nadchla jak skvělým vínem a sýry, tak mořem, horami i golfovými hřišti. Abych mohla poznávat cizí země, snažím se usilovně věnovat jazykům, studuji v angličtině a snažím se vypilovat nádhernou, ale složitou francouzštinu.

Mým největším koníčkem je moje psí holčička Heidi, černá německá ovčačka, která se vytrvale snaží vyplnit můj veškerý volný čas. A pokud si najde jinou zálibu, mám možnost trénovat již šest let americký step se svou skvělou taneční skupinou Crock 14, kterou je možné vidět často nejen za hranicemi Čech, ale i za hranicemi Evropy. Kromě tance se aktivně věnuji sportu, výzvu ve volejbale, tenisu, squashi a samozřejmě golfu vždy přijímám. Chytla mě též atletika, se kterou jsem na gymnáziu často vyhrála spoustu závodů a dodnes si chodím zaběhat do přírody, nebo do posilovny. V zimě se snažím pokořit všechny černé sjezdovky na lyžích i na snowboardu a v létě mi žádná in-line bruslařská dráha není krátká. Sport je pro mě velmi důležitou součástí života, pomáhá mi udržovat se v dobré kondici a dodává potřebné endorfiny. Mám ráda dobré jídlo, především asijskou a francouzskou kuchyni, a proto nejde jinak, než to jít potom vyběhat. Nejsem typ dívky, která tráví čas na váze, ale raději v posilovně, a své míry 91-68-90 a 60 kilo mé osoby si ráda pěstuji. V golfu se samozřejmě snažím každým tréninkem s trenérkou Renatou Brýdlovou vylepšit a 11. 11. 2012 jsem si na Renata Tour snížila handicap na 43.

I když dnes si zpívám už pouze ve sprše, od osmi let jsem zpívala v dětském pěveckém sboru, poté i v dospělém sboru komorním a zbytek kariéry jsem věnovala sólovým hodinám.

Abych se mohla věnovat všem svým aktivitám, pracuji v hotelu Hilton, kde se starám o zahraniční hosty a kde mám skvělou partu kolegů. Náplní mé druhé práce v naší rodinné firmě je skotská single malt whisky. Ráda jí ochutnávám a ráda o ní vyprávím. Věnuji se řízeným degustacím a prodeji nejen whisky, ale i francouzského šampaňského, kterému jsem až neočekávaně rychle podlehla.

Letošní rok mi jako dárek za úspěšné bakalářské státnice přinesl dva veliké úspěchy. Stala jsem se tváří podzimního magazínu Marionnaud a vícehnojařkou (někdo to nazývá Vicemiss) v naší zemědělské Miss Agro.

Radku Šimkovou můžete vidět na finálovém večeru MissGolf 2012 v neděli, 25. listopadu do 19 hodin v Divadle Hybernia na Náměstí Republiky v Praze.

Odkazy:  … Stránky MissGolf Prezentace Radky Šimkové

 

.