Nejstarší devítka v jižních Čechách

28.01.2015 | Jan Barva | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Celý golfový areál Bechyně je citlivě zasazen do Národní památky Černické obory, nedaleko městečka Bechyně. Jedná se o nejstarší devítijamkové hřiště v jižních Čechách, vybavené veškerým zázemím jak pro sportovní vyžití, tak i pro relaxační odpočinek.

Zároveň s vybudováním tohoto areálu vznikl i golfový klub, který je řádným členem České golfové federace a je registrován pod jménem 1. Jihočeský golfový klub Bechyně (PJCBE).

Hřiště se rozkládá na malé ploše, některé jamky jsou doslova nalepeny na sebe. Bechyňská devítka má par 36 a je dlouhá 2826 metrů ze žlutých a 2549 metrů z červených odpališť. Většina jamek má přímý směr. Jamky s pořadovým číslem čtyři a pět nesou přídomek „lesní jamky“ a u obou se jedná o dogleg.

Na první pohled Vás na hřišti zaujmou letité duby, které tu stojí a ve hře občas překážejí. O jejich přítomnosti se zcela jistě při hře přesvědčíte.

Nejen hráči golfu mají možnost ubytování přímo na hřišti v pokojích Penzionu Golf s vlastní restaurací nebo v pokojích barokního zámečku.

Webové stránkySatelitní mapa hřiště

 

.