DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

Majestatní strom na Barboře

26.01.2015 | Jan Barva | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golfový areál Barbora se rozkládá pár kilometrů západně od Teplic, na úpatí Krušných hor a je domácím hřištěm golfistů Barbora Golf Clubu.

Od roku 2001 zde postupně vyrostlo golfové hřiště a kompletní tréninkový areál, který byl citlivě umístěn do zdejší krajiny. Devítijamkové hřiště bylo dokončeno na podzim roku 2007.

V roce 2011 začala dostavba osmnáctky a na jaře roku 2013 bylo znormováno osmnácti jamkové hřiště s parem 72, o délce 5744 metrů ze žlutých a 4614 metrů z červených odpališť, které se dá považovat za zcela “nové”. Z původní devítky bylo totiž použito jen pár jamek.

Jamky jsou velice pestré, mají rytmus a zajímavě se střídají, nenudí. Široké fairwaye umožnují rychlý spád hry a jsou tak pro většinu hráčů milosrdné.

Pozornost přitahuje hned jamka číslo dva. Esteticky velice působivý dvojitý dogleg zasazený do smíšeného lesa. Jamka od počátku výstavby aspiruje na nejhezčí pětipar v České republice.

Pravděpodobně nejtěžší jamka hřiště je první jamka druhé devítky, kterou je plnohodnotný pětipar s délkově náročnou první ranou. Další rány potom nabízí různé strategické postupy. Pozor musíte dávat na vodu, písek i stromy.

Za zmínku také určitě stojí závěrečná osmnáctka, kdy hrajete druhou ránu na rozsáhlý green, přímo před majestátní strom, který nese areál v logu.

Webové stránkySatelitní mapaWebkamera

 

.

Počet přečtení: 3 099
Komentáře
 • Karel napsal:

  Zaujal mne název příspěvku “Majestatní strom na Barboře”. Protože jsem na Barboře již několikrát hrál a mohu potvrdit, že hřiště je to pěkné, doufal jsem, že se něco dozvím i o tom majestátním stromě, jelikož nikde není uvedený jeho druh. Je to snad jilm? Nebo to není důležité? Ptal jsem i na recepci, ale neúspěšně. O hřišti tam mají pěknou knihu(• Elektronická kniha o hřišti Barbora (PDF – 17.19 MB), ale i v ní se píše jen o majestátním stromě.

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017