Majestatní strom na Barboře

26.01.2015 | Jan Barva | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golfový areál Barbora se rozkládá pár kilometrů západně od Teplic, na úpatí Krušných hor a je domácím hřištěm golfistů Barbora Golf Clubu.

Od roku 2001 zde postupně vyrostlo golfové hřiště a kompletní tréninkový areál, který byl citlivě umístěn do zdejší krajiny. Devítijamkové hřiště bylo dokončeno na podzim roku 2007.

V roce 2011 začala dostavba osmnáctky a na jaře roku 2013 bylo znormováno osmnácti jamkové hřiště s parem 72, o délce 5744 metrů ze žlutých a 4614 metrů z červených odpališť, které se dá považovat za zcela „nové“. Z původní devítky bylo totiž použito jen pár jamek.

Jamky jsou velice pestré, mají rytmus a zajímavě se střídají, nenudí. Široké fairwaye umožnují rychlý spád hry a jsou tak pro většinu hráčů milosrdné.

Pozornost přitahuje hned jamka číslo dva. Esteticky velice působivý dvojitý dogleg zasazený do smíšeného lesa. Jamka od počátku výstavby aspiruje na nejhezčí pětipar v České republice.

Pravděpodobně nejtěžší jamka hřiště je první jamka druhé devítky, kterou je plnohodnotný pětipar s délkově náročnou první ranou. Další rány potom nabízí různé strategické postupy. Pozor musíte dávat na vodu, písek i stromy.

Za zmínku také určitě stojí závěrečná osmnáctka, kdy hrajete druhou ránu na rozsáhlý green, přímo před majestátní strom, který nese areál v logu.

Webové stránkySatelitní mapaWebkamera

 

.