Od kláštera ke golfu. To je Alfrédov

21.01.2015 | Jan Barva | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Resort Alfrédov leží v nádherné krajině západních Čech. Hřiště je snadno dostupné nejen z Prahy a Plzně, ale i z dalších okresních měst.

Historie objektu Alfrédov je bohatá. Nejdříve patřil pod Kladrubský klášter, poté byl používán jako statek, v jehož těsné blízkosti se golfové hřiště nachází.

Golf Club Alfrédov (GCAL) byl založen v roce 1999. Výstavba devítijamkového hřiště započala v létě 1999, pro veřejnost bylo otevřeno 2. září 2000. Do současné podoby bylo dobudováno v roce 2008.

Golf Club Alfrédov se nyní pyšní 18ti jamkami, s celkovou délkou 5606 metrů ze žlutých, 5042 metrů z červených odpališť a parem 72. Jamky jsou citlivě zasazeny  do okolní přírody. Snahou resortu je, aby hřiště patřilo po herní a estetické stránce k těm nejhezčím.

Areál o celkové rozloze 55 hektarů je ohraničen lesními porosty a mnoha vodními plochami. Středem areálu prochází staletá lipová alej. První devítka se Vám představí svou délkou, která přesahuje tři kilometry. Druhá devítka podtrhuje osobitý ráz, techničnost a svoji atraktivitu.

Od roku 2012 je otevřen celý komplex zámečku, kam je přemístěna i golfová recepce, kde je wellness a sauny a kde si můžete objednat i masáž. Součástí komplexu je i hotel a konferenční prostory, svatební salonek apod.

Webové stránkySatelitní mapa hřiště

 

.