Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Prague Golf Challenge 2019 vyhrál Francouz Rozner

12.05.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Petr Dědek a Antoine Rozner

Petr Dědek a Antoine Rozner

European Challenge Tour –  Prague Golf Challenge, Zbraslav, Praha (9. – 12.5.2019)

Neděle – finálové kolo
Noční bouře pocuchala na hřišti bannery, dopolední chlad a drobný déšť zabalil hráče do nepromoků, svetrů a kulichů. Během dne už bylo počasí naštěstí přívětivější.
Suverénně zvítězil Francouz Antoine Rozner (-17). Jeho nejbližší soupeři odpadli. Mathieu Fenasse sice skončil na druhém místě, ale až sedm ran za vítězem. Němec Jonas Kölbing zahrál nejhůře v turnaji, 76 ran a obsadil konečnou 8. pozici (-8).

Šanci na úspěch měl ještě Francouz Gregory Havret, který byl po třech kolech dvě rány za vedoucím hráčem. V posledním kole však spáchal pět bogey a jediné birdie, 76 ran, čtyři nad par a obsadil konečné 12. místo (-7).

Stanislav Matuš zahrál poslední kolo skvěle. Začal na desátém odpališti eaglem, přidal čtyři birdie, tři bogey a zapsal součet 69 ran, tři pod par. Výsledek ho vystřelil o 24 míst nahoru výsledovkou na konečnou 29. pozici (-4).

Loňský vítěz Angličan Ben Stow obsadil 36. pozici (-3).

Konečné Top 10

Chall_PRG2019_Top10_4K

Další pozice: 12. Besseling (-7), 29. Schneider (-4), 29. Neil, Schneider (-4), 36. Saxton (-3), 45. Van Driel, Huizing, Huldahl (-1), 52. Robb (E).

Konečné výsledky

Galerie Oty Mrákoty – neděle – 4. kolo

 

Antoine Rozner

Antoine Rozner

Sobota – 3. kolo
Stanislav Matuš hrál o tři údery lépe než v pátek. Donesl 71 ran se třemi birdie a dvěma bogey, jednu pod par. Do posledního kola vyjde z 53. pozice (-1).

Vede Francouz Antoine Rozner (-13), kterému zbraslavské hřiště zachutnalo. I dnes se ponořil hluboko pod par. Hrál 68 úderů se šesti birdie a dvěma bogey, čtyři pod.
Druhou pozici dělí Francouz Mathieu Fenasse a Němec Jonas Kölbing (-12).
Zbraslav se dnes oděla do francouzské trikolóry. V Top 10 je najednou pět Francouzů.

Top 10 třetího kola

Chall_PRG2019_Top10_3kc

Další pozice: 25. Saxton, Robb (-5), 33. F.Aguilar (-4), 47. Neil, Stow (-2), 53. Schneider (-1), 58. Huizing (E), 63. Huldahl (+1).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

Video3k

.

 

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš

Pátek – 2. kolo
Stejně jako loni prošel do víkendových kol jediný Čech, Stanislav Matuš. Startoval z 10. odpaliště a začal skvěle. Po prvních šesti jamkách a čtyřech birdie byl čtyři rány pod parem. Na sedmé jamce však přišlo zlomové double bogey, po kterém hrál už jenom čtyři bogey, bez jediného birdie. Donesl 74 ran, dvě nad par. Celkové skore Even par však stačilo na postup do víkendových kol.

V čele je Francouz Mathieu Fenasse se skore -11, na druhém místě Jonas Kölbing (-10). O třetí pozici se dělí Francouz Rozner s Holanďanem Besselingem (-9).

Top 10 druhého kola

Chall_PRG2019_Top10_2

Další pozice:  13. Havret (-4), 22. Schneider, Neil (-3), 30. Aguilar, Huinzig (-2), 41. Robb (-1), Huldahl, Stow, LaPorta (E).
Cutem neprošli: Sciot-Siegrist, Mivis, Sjöholm, Vecchi Fossa, Friezs, Meron, Perrier, Linard, Decottignies-Lafon, Von Delingahuese, Ch.Koepka, Wiegele, Lima, Mejow, Widegereen, Garrick Porteous.

Umístění českých hráčů

Chall_PRG_2019_Cesi_2kb

Leaderboard

Sestřih 2. kola

Video2k

.

Skorkarta Stanislava Matuše – 2. kolo

MatusZbraslav19SK2k

.

Galerie Oty Mrákoty – pátek – 2. kolo

frff.

PCGveduta

Prague City Golf

Čtvrtek – 1. kolo
V prvním kole si se zbraslavským hřištěm nejlépe poradilo pět hráčů. Skot Ewen Ferguson, Angličan Billy Spooner, Holanďan Will Besseling, Němec Jonas Kölbing a Angličan Richard Bland. Všichni hráli 65 ran, sedm pod par. Ferguson hrál čistých sedm birdie.
Z Čechů byli nejúspěšnější Stanislav Matuš a Filip Mrůzek. Se shodným skore 70 ran přenocují na 30. místě (-2). Dalším Čechem je Dan Suchan na 65. místě (E).
Z amatérů je nejlépe umístěn Gordan Brixi na 129. místě (+4).

Top 10 prvního kola

Chall_PRG2019_Top10_1k

Další pozice: 18. Stow, Havret, LaPorta (-3), 30. Robb, Rozner (-2), 45. Perrier, Decottignies-Lafon, Vecchi Fossa, Aguilar, Mivis (-1), 65. Huldahl, Von Delinghausen, Sciot-Siegrist, Lengden, Huizing (E), 85. Wiegele, Neil (+1), 106. Sjöholm, Meronk, Saxton (+2), 119. Linard (+3), 129. Gradecki, Widegren (+4), 137. Ch.Koepka, Friesz (+5), 144. G.Porteous (+6), 150. Mejow (+7).

Pozice českých hráčů

Chall_PRG_2019_Cesi_1kbb

Leaderboard

Galerie fotografií  Oty Mrákoty Relmost  – 1. kolo

.

Loňský Vítěz Ben Stov

Loňský Vítěz Ben Stov

Úvod
Čtvrtý a pátý  turnaj kalendáře European Challenge Tour se odehrají v Česku. Tento víkend se hraje Prague Golf Challenge na Zbraslavi, o dva týdny později začne D+D Real Czech Challenge na Kaskádě. Promotérem obou turnajů je česká společnost Relmost Petra Dědka.

Na pozvánky promotéra se prvního z turnajů Challenge Tour 2019 na české půdě v Praze účastní jedenáct českých hráčů. Šest profesionálů: Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Dan Suchan, Petr Gál a pět amatérů: Gordan Brixi, Filip Ráža, Petr Janík, Matyáš Zapletal, Pavel Foubík jr. Překvapivá je neúčast Petra Dědka juniora.

Loni se na Zbraslavi z patnácti domácích hráčů umístil nejlépe Stanislav Matuš. Jako teprve druhý Čech na Challenge se vešel do Top 10. Žádný další Čech loni neprošel cutem. Nejlépe umístěným amatérem byl tehdejší překvapení Gordan Brixi.

Na Zbraslavi budou hrát loňský vítěz Ben Stow, loňský vítěz z Kunětické Hory Minkyu Kim, předloňský vítěz ze Zbraslavi Garrick Porteous (tehdy zvítězil rekordním výsledkem -24), Besseling, Perrier, La Porta, Havret, Sciot-Siegrist, Schneider, Huldahl, Kölbing, Meronk, nebo Sjöholm.
Ohlášení Manassero, Bourdy a Siem nakonec dali přednost turnaji Euroepan Tour  British Masters v Southportu, stejně jako loňští protagonisté  Samooja, Arnaus, Figuereido, Papadatos, nebo Girrbach.

“Prague Golf Challenge jsme přesunuli z července a podle silného obsazení vidíme, že to byl velmi dobrý krok. Náš turnaj je v podstatě na začátku sezóny a hráči potřebují sbírat body do žebříčku tour. Pražský turnaj je zároveň takovým předkrmem vrcholu golfové sezóny, kterým bude v polovině srpna tradiční D+D Real Czech Masters na Albatrossu v rámci European Tour,” říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

Hřiště Prague City Golf Club v Praze Zbraslavi má par 72 a  délku 6.543 metrů.

Dotace turnaje je 200.000 Eur. Loni zvítězil Angličan Ben Stow (-24).

Leaderboard

Odkazy:    Prague City Golf     Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství

.

.