Prague Golf Masters 2011 – vyhrála Schaeffer, Spilková devátá

09.09.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Jade Schaeffer

Neděle – finálové kolo
Prague Golf Masters vyhrála Jade Schaeffer z Francie (-13), které kedila krajanka Melody Bourdy. Schaeffer šla poslední kolo ve flightu s naší  Klárkou Spilkovou. Druhé místo obsadila Francouzka Julie Greciet (-11, včetně včerejšího Hole-in One na 3. jamce), třetí příčku získala Švédka Linda Wesberg (-10).
Do finálového kola Prague Golf Masters šla z Spilková druhého místa. Třetí kolo zahrála v paru, celkově -7 a skončila na výborném děleném 9. místě. Je to její druhé nejlepší umístění mezi profesionálkami. V závěrečném kole zahrála tři birdie a tři bogey. Na Albatrosu dosáhla zatím nejnižšího skore své profesionální kariéry (67,70,72)  a vydělala 3.554 eur, zhruba  87.000 korun.

Další umístění: 4. Brewerton (-9),  9. Simon, Garrett, Masson (-7), 40. Afonso (-2),  45. Luna, Elosegui, Davies (-1).

Klára Spilková

Šla jsem do většího rizika a nepadaly mi tam putty jako včera” zdůvodnila Spilková vyšší skore posledního kola. Klára Spilková byla oficiální tváří turnaje. Přišlo se na ní podívat odhadem pětset, šestset diváků. Viděli špičkový golf s účastí mladičké české hráčky, která se vyrovnala těm nejlepším evropským a mnohé nechala za sebou. Například hvězdu turnaje Lauru Davies porazila o šest ran. Ve finančním žebříčku se posunula o čtyři místa dopředu na 71. pozici.

„Tolik jsem se těšila, až si zahraji doma, na Albatrossu se mi hraje vždycky moc dobře, byla jsem tam před turnajem mnohokrát trénovat. Na tomto turnaji se mi nejvíce líbila podpora publika, hodně mi fandili, ale fandili i ostatním, to bylo moc hezké. Já osobně hraji moc ráda pro lidi, a hraje se mi o hodně lépe, když cítím jejich podporu. Tímto také všem děkuji.“ řekla po turnaji Spilková.

Jsem velmi spokojen, Klára udělala obrovskou reklamu našemu golfu. Byla pod obrovským tlakem, který dokázala zvládnou, nezahrála nad par a potěšila českou golfovou veřejnost. Ta jí na perfektně připraveném hřišti úžasně fandila.” řekl Klářin spokojený trenér Pavel Nič. “Tak kvalitní hřiště není na LET tour zase až tak obvyklé a jdu si ho  zítra s chutí zahrát, ze stejných odpališť. Doufám, že budu hrát stejně dobře jako Klára,”  žertoval Nič.

Historicky první turnaj LET v České republice na Albatrossu přinesl Spilkovou v Top Ten, vynikající výkony, rekord 64 ran, skvělé hřiště a vydařené počasí. Hráčky i funkcionáři LET unisono pěli chválu na kvalitu hřiště, greenů, zázemí, ubytování, dopravy a organizaci. Vítězka si navíc nadmíru pochvalova českou kuchyni a zařadila Prahu mezi tři nejkrásnější města. “Bydlím v Paříži, chápete,” zdůvodnila hodnocení Schaeffer.

Závěr turnaje:

Flight Schaeffer – Spilková

Sobota – 2. kolo
Spilková pokračuje v nádherné velejízdě. Ve flightu s Davies a Wesberg hrála čtyři birdie a dvě bogey a došla kolo  dvě rány pod par. Je na  2. místě za Jade Schaeffer. Druhé místo dělí s Carolline Masson.  Francouzka Jade Schaeffer (-11) dnes ustanovila rekord hřiště, 64 úderů.  Flight Spilková, Davies, Wesberg byl divácky nejsledovanější. Chodilo s ním několik set diváků. Panovalo krásné, slunečnéa teplé počasí.  Lídr prvního kola Dánka Jorgensen dnes hrála o devět ran hůře a propadla se na 21. místo.
Hole in one zahrála Francouzka Greciet na 3. jamce.

Z českých amatérek byla nejblíže cutu Barbora Baková, která byla ještě po devítce pod hranicí cutu, ale skončila šest úderů nad par. Ostatní Češky cutem neprošly.

Záběry z hřiště:

Rozhovor s Klárou Spilkovou:

Top Ten a umístění našich hráček po 2. kole

Vstupenky

Odkazy:  …. Albatross Golf Resort …. Hřiště na sat. mapě …  Stránky turnaje …  Stránky LET

Pátek – 1. kolo
(Prague Golf Masters) Je za námi první kolo dlouho očekávaného turnaje Raiffeisenbank Prague Golf Masters v rámci Ladies European Tour, která si odbývá svou premiéru na území České republiky. Po prvním hracím dni se mohou domácí golfoví příznivci radovat ze skvělého představení přední české hráčky Kláry Spilkové, která bude vstupovat do zítřejšího druhého kola s úžasným výsledkem -5. Domácí prostředí a fanoušci jí dovedli k získání šesti birdie, a tak ani bogey na dnešní předposlední jamce nemohlo Kláře radost z dobrého výsledku zkazit. Výborné skóre zajišťuje průběžnou druhou pozici za vedoucí Dánkou Malene Jorgensen, která dnes na 18 jamek potřebovala jen 66 ran, což bylo o jednu méně než zahrála naše domácí hráčka.

Třetí místo dělí výsledkem -4 pětice žen ve složení Caroline Masson (GER), Felicity Johnson (ENG), Kaisa Ruuttila (FIN), Nikki Garrett (AUS) a Sophie Giquel-Bettan (FRA). Kromě Kláry Spilkové se během dnešního dne představilo ještě dalších devět českých golfistek. Velmi dobře hrála Barbora Baková, která skončila v paru hřiště.