Používání měřičů vzdálenosti s GPS – Garmin Approach S1

10.07.2012 | Martin Kučera | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Dámská a pánská verze modelu Garmin Approach S1 Lifetime, cena 4990 Kč včetně doživotní bezplatné aktualizace předehrané databáze evropských golfových hřišť

Vždy mě znervózňovali spoluhráči ve flightu vybavení laserovými zaměřovači. Vytáhnout z bagu, vyndat z pouzdra, zaměřit na vlajku, chvíle mžourání a pak kontrola změřené vzdálenosti podle vzdálenostních kolíků, případně krokování k místu, odkud je vidět vlajku. Pak problémy se zaostřením míčku. Krát minimálně 18. Nekonečné. Proto jsem s netrpělivostí čekal na okamžik, kdy Garmin do svých golfových přístrojů doplní i mapy hřišť České republiky. Dočkal jsem se v půli května a hned jsem vyrazil testovat do Beřovic model Garmin Approach S1, který mi připadal nejjednodušší.

Garmin zde využívá synergie mezi jednotlivými produktovými řadami a golfový SW modelu S1 umístil do těla již vyráběného nejpopulárnějšího sporttesteru  Forerunner 110. Sportovní funkce jako je měření tepu nebo rychlosti, zde samozřejmě nenajdete. Approach S1 je nejprodávanějším golfovým modelem americké značky Garmin a rychle zjistíte proč. Jediné, co by vám mohlo vadit, je nošení hodinek při golfu. Mně to při švihu nijak nevadí. Přístroj po zapnutí rychle najde satelity, zjistí polohu a navrhne hřiště, které budete hrát. Je to vždy to nejbližší, vybírat musíte jen v případě, že areál má více než 18 jamek a přístroj neví, které devítky nebo hřiště budete hrát. Automaticky se nastaví první jamka a ihned vidíte na displeji hodinek vzdálenosti ke greenu, číslo a par jamky. Pokud začínáte z desítky nebo cannon startem, můžete na správnou jamku přeskočit pomocí tlačítek. Pak už se jamky mění automaticky. Další funkcí je měření délky drivů (můžete si ale měřit každou ránu). Podržíte jednu vteřinu tlačítko START a označíte tak místo odpalu. Hodinky pak dynamicky ukazují vzdálenost od tohoto místa. Můžete tedy měřit drivy sobě i spoluhráčům ve flightu a zároveň zjistit vzdálenosti ke greenu. A to je vlastně všechno. Jak jednoduché. Vlastně ještě jedna funkce – můžete si změřit, kolik jste při kole ušli nebo ujeli kilometrů. Možná budete překvapeni, že třeba v Beřovicích z černých odpališť ujdete v jednom kole i 13 km.

Přesnost GPS je udávána 4 – 5 metrů. Při testování jsme použili vzdálenostní kolíky a dálkový optický zaměřovač. Údaje se rozcházeli maximálně o 3 metry. Řekl bych, že GPS je přesná všude stejně, kolíky a optika jsou dál od greenu méně přesné. Na 12té jamce začalo silně pršet a porovnávání s optikou skončilo.

Podrobnější informace o produktu: http://www.garmin.cz/produkty/sport/golfove-gps/approach-s1-black-lifetime.html

Golfové přístroje GARMIN si do konce července můžete zdarma otestovat v Hostivaři, na Albatrossu, v Berouně a v Beřovicích.

Zajímavé odkazy:

http://www.golf.com/tour-and-news/worlds-best-players-are-banned-using-rangefinders-seriously

Amatérská mistrovství Anglie – http://www.golf.cz/novinky/anglicka-golfova-unie-povolila-merice-vzdalenosti/