Pošlete své staré míče vojákům

05.07.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Dopis, ve kterém Seržant Brandon Michael Edwards z amerického námořnictva žádá golfisty o pomoc, již vyšel na několika mezinárodních golfových webech. Je zřejmé, že všichni, kdo sledují golf, mají vášeň pro hru, a tak je pravděpodobné, že dopisu vyhoví. 

Seržant Brandon Michael Edwars, který je autorem dopisu, golf zbožňuje, ale podmínky ke hře nemá ideální. Lidé, kteří jsou součástí armády, dělají neuvěřitelnou oběť a lidé jim nyní můžou obětovat alespoň některé ze svých starých golfových míčků. Nápad je to vskutku originální, posuďte sami.

Seržant Edwards slouží na vojenské základně Bagram Airfield v Afghanistánu. V dopise zmiňuje, že vojáci jsou jako jedna velká rodina a jak už to v mnoha rodinách bývá, někteří členové jsou vášnivými golfisty. Vojákům hra umožňuje chvilkový odpočinek a úlevu od stresu, kterému neustále čelí.

Seržant se přiznal, že těsně před tím, než byl odvelen do Afghanistánu, dal svou první hole-in-one v jeho domovině, Charlestonu. „I když máme na Bagram Airfield jako golfisté různé herní úrovně, zjistili jsme, že výborně zrelaxujeme, když na chvíli použijeme zdejší minová pole okolo základny, abychom si procvičili švih.“ Jak je všem asi jasné, možnost opětného použití těchto míčů je značně limitována.

Svým dopisem chtěl seržant vyzvat všechny, kteří disponují starými míči, aby vojákům tyto míče poslali. Pošta v USA poskytla speciální krabice právě pro tento účel.  

Pokud by chtěl někdo poslat míče z České republiky, adresa je zde:

Staff Sergeant Brandon Michael Edwards
U.S. Air Force
455th ESFS/K9
APO AE 09352


 

Aneta Zárubová