Poslední turnaj sezóny Spilkové v Dubaji

04.12.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ladies European Tour je již opět v plném proudu, po delší pauze se připravuje turnaj Hero Women’s Indian Open, který začíná v pátek 9.12. Turnaj je pouze tříkolový. Klára Spilková ho do svého kalendáře nezařadila z důvodu omezeného startovního pole pro evropské hráčky. I když se do turnaje nakonec probojovala jako první rezerva, rozhodla se raději pro dřívější odjezd na turnaj Omega Dubai Ladies Masters. Bude se tak v Dubaji připravovat již od 8. prosince.

V pauze mezi svým posledním turnajem na Ladies Euroopean Tour v Číně a turnajem Omega Dubai Ladies Masters se byla Klára připravovat v Tureckém Beleku. Své týdenní soustředění si pochvalovala. „V Turecku se mi to vždycky líbilo, jezdili jsme tam často už s reprezentací,“ okomentovala svůj přípravný zájezd Klára. Doprovod jí dělala její kamarádka a další česká naděje Adéla Cejnarová.  Holky braly výlet jako tréninkové soustředění, ale zároveň také příjemný odpočinek.

„Hlavně jsem se chtěla v Turecku připravit na turnaj v Dubai, měli jsme navíc štěstí na krásné počasí, hned po našem odjezdu začalo pršet“, dodala Klára. Do Dubaje se Klára moc těší. Je to její poslední turnaj v tomto roce. Omega Dubai Ladies Masters je čtyřkolový turnaj s cutem po prvních dvou kolech. Výjimku tvoří jen v tom, že první kolo začíná už ve středu a končí se v sobotu. Postupuje jako obvykle šedesát nejlepších hráček. Turnaje se navíc účastní světová špička. Přihlášená je i například americká teenagerka Alexis Thompson.

„Budu se držet svého klasického plánu hrát, co nejlépe,“ říká odhodlaná Klára. V Dubaji ji budou, mimo jiné, doprovázet také trenér Pavel Nič senior a manažer Alan Babický. „Budeme celá velká skupina, jsem ráda, že mě jedou všichni podpořit.“


Aneta Zárubová