Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Poslední prázdninové chvíle na Albatrossu

04.09.2012 | Martin Kučera | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golfová platforma O2 Golf Adventures se loučila s prázdninami. A to stylově! Za krásného počasí v resortu všem golfistům zaslíbeném – v Albatrossu ve Vysokém Újezdě u Prahy.

Turnaj se hrál tradičně na stablefordové body a ve třech handicapových kategoriích (HCP 0–18; 18,1–36; 37–54). Největšího počtu bodů dosáhl v kategorii 37–54 Jiří Paták, jenž si jich připsal 58. Další medailisté na jednotlivých úrovních se přes padesátkovou hranici již nedostali, ačkoliv se průměrně pohybovali kolem slušných 45 bodů.

Nejméně „stablů“ pro umístění na stupních vítězů stačilo skikrosaři Tomáši Krausovi, který šel hřiště na 83 ran a s handicapem 11,4 (po hře zlepšil na 10,8) a připsal si 39 bodů. Obsadil tak třetí příčku v elitní kategorii  HCP 0–18.

Tomáš Kraus je opravdu skvělým a vášnivým golfistou. Tento sport bere i jako doplněk přípravy před zimní sezónou a zkouší při golfu psychologické prvky a cvičení na koncetraci, které pak uplatňuje při závodech Světového poháru ve skikrosu. Není proto divu, že se při turnajích O2 Golf Adventures objevuje pravidelně na stupních vítězů a jeho nejhorším výsledkem bylo 5. místo. Stejně jako na lyžích je prostě zvyklý vyhrávat…

Na turnajích O2 Golf Adventures se některé tváře (i známé) opravdu pravidelně opakují, ale na stupních vítězů jsme je ještě neviděli. „Největší radost mi udělala večeře, protože to je jediné, s čím jsem byl za celý den spokojen. Na hřišti se mi nedařilo,“ komentoval svůj výkon golfový a fotbalový komentátor Jaromír Bosák, který celý turnajový den absolvoval v roli hráče i v roli moderátora. Součástí klubu Albatross je i vyhlášená restaurace Kogo, není proto divu, že odpolední program s rautem spravil chuť nejednomu hráči.

Pro velký zájem o turnaj bylo 118 hráčů rozděleno do 31 flightů. Mezi 12. a 14. hodinou bylo na hřišti téměř 30°C a playeři, jako by se chtěli zchladit, poslali v tomto čase nejvíce míčků do vodních překážek. V odpoledních hodinách se nad Prahou a okolím stahovala mračna, vzduch v předzvěsti bouřky výrazně ztěžknul, ale déšť ani bouřky do programu nezasáhly.

Díky tomu nebyla ohrožena ani netradiční soutěž Red Bull Final 5. „Ta se odehrává na posledních pěti jamkách hráče ve hře, počítá se tedy bodové hodnocení jen z těchto pěti posledních jamek. Vyhrává ten hráč, který dokáže v závěru turnaje nejlépe překonat fyzickou i psychickou únavu, a to bez ohledu na to, jak si vedl v předchozím průběhu turnaje. Abychom to hráčům ulehčili, naše hostesky jim na greenu rozdávaly Red Bully a před hrou obdrželi také Red Bull eshot,“ řekl organizátor soutěže Kryštof Kostroun. Tato soutěž o zajímavé ceny (VIP vstupenky na Red Bull Flying Batch, konzumace Red Bullu na celou golfovou sezónu nebo účast na Grand Final 5) se letos konala na osmi vybraných turnajích po celé České republice a nejlepší golfisté v této netradiční hře se střetnou na závěrečném turnaji Grand Final 5 začátkem října.

V kalendáři letošní sezóny už jsou zapsány jen poslední dva podniky. 12. září se bude hrát v Golf Clubu Olomouc poslední Partner’s Tour a 10. října se hráči k posledním letošním odpalům v O2 Golf Adventures sejdou opět na Albatrossu na turnaji O2GA Powered by Mladá Fronta.

8. září pořádá platforma O2 Golf Adventures již tradiční a velice populární  akci pro fanoušky Čtyřlístku, tentokrát v Cetral Parku Praha s názvem Rodinné odpoledne. Více informací najdete zde: http://www.o2golfadventures.cz/…-parku-praha

Stupně vítězů

Kategorie 37 – 54
1. Jiří Paták
2. Nikola Koritenská
3. Jan Kollert

Kategorie 18,1 – 36
1. Roman Jamečný
2. Zbyněk Olmer
3. Alois Žatkuliak

Kategorie 0 – 18
1. David Pícha
2. Aleš Kužma
3. Tomáš Kraus

Red Bull Final 5

Kategorie 37 – 54
1. Jiří Paták
2. Nikola Koritenská
3. Michal Müller

Kategorie 18,1 – 36
1. Roman Jamečný
2. Petr Koritenský
3. Zbyněk Olmer

Kategorie 0 – 18
1. David Pícha
2. David Petrov
3. Boris Sedláček