Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

9 birdie vítěze Shell Houston Open 2015

06.04.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A
PGA Tour – Shell Houston Open – hřiště Golf Club of Houston. 2.- 5. dubna 2015. Dotace: 6 600 000 dolarů • FedExCup body: 500 • www.shellhoustonopen.com

Finále

Překvapivý závěr. Čejka na 11. místě. Spieth to nedotáhl.

J.B. Holmes vyhrál Shell Houston Open 2015.

Ve 4. kole zahrál J. B. Holmes 5 birdie za sebou, jamku č. 6 dal v paru a následovaly další dvě birdie. To se mu povedlo i na jamce č. 11 a 12. Na šestnátce dal bogey. A se skore – 16 (65, 70 ,73, 64) si zapsal čtvrté vítězství v rámci PGA Tour.

“Nesoustředil jsem se na to, abych zvítězil. Chtěl jsem si prostě jen dobře zahrát,“ řekl J.B. Holmes a dodal: „Takže jsem ani nečekal, že v Houstonu vyhraji. Samozřejmě, je to milé překvapení.“

O jeho vítězství rozhodla až druhá jamka play-off. Holmes porazil první Jordana Spietha, který skončil druhý i minulý týden na Valero Texas Open za J. Walkerem, a pak na čtyřparové osmnáctce Johnsona Wagnera.

Holmes se díky vítězství v Houstonu posunul na 3. místo FedEx Cupu. Vyhrál 1 188 000 dolarů a příští týden ho čeká Masters v Augustě. V roce 2001 zde při svém debutu skončil v TOP 25.

V čem tkví tajemství úspěchu J.B. Holmese? Američan tvrdí, že mu pomáhá hlavně sportovní psycholog Jim Murphy.

“Před každou jamkou se snažím pořádně nadechnout a zůstat chvilku v klidu. Nesoustředit se na to, že hraji důležitý turnaj, jen se prostě uklidnit,“ přiznal.

To by potřeboval i Jordan Spieth, který vypadl hned na první dodatečné jamce. Mladý Američan chce ale Houston hodit za hlavu a soustředit se hlavně na Masters.

„Už na Valsparu jsem zjistil, že je to jako na houpačce. Jednou můžu být nahoře a pak hned zase dole. Ale získal jsem sebevědomí na greenech a jsem připraven v Augustě předvést mnohem lepší výkon,“ řekl jednadvacetiletý Jordan Spieth.

To Johnson Wagner nesl play-off v Houstonu mnohem hůř. Shell Open vyhrál v roce 2008 a po 4. kole doufal, že svůj triumf zopakuje. Ve finálovém duelu ale na jamce č. 18 neproměnil krátký putt a J. B. Holmesovi tak stačilo hrát v paru.

“Jsem hodně zklamaný, ale dal jsem i spoustu dobrých ran,“ povzdychl si Wagner, který kdyby vyhrál, mohl se na poslední chvíli kvalifikovat na Masters. Stejně jako před sedmi lety.

Ale ani Alexe Čejku v Augustě příští týden neuvidíme. Skončil v Houstonu na dělené 11. příčce se skore – 10.  Ve finále hrál velmi vyrovnaně, ale zradily ho poslední dvě jamky, kde dal double bogey a bogey. Je to škoda, zahrál čtyři birdie, a kdyby nepokazil závěr hry, mohl se umístit mnohem výš.

Phil Mickelson skončil na dělené 17. příčce se skore – 9 (66, 67, 75, 71). Poslední kolo zakončil double bogey na 18. jamce. “Nehrál jsem tak přesně jako první dvě kola,” uvedl Mickelson s tím, že potřebuje zlepšit chipping.
.
Výsledky:

 

To nejlepší z finále:

Všimněte si spokojeného výrazu J.B. Holmese (min 2.46), když Wagner neproměnil putt.