obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Poslední Luňáčková odchází

26.05.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
LunackovaEnface

Františka Luňáčková

Jsou tři.: Marie, Johana a Františka. Trojice půvabných sester Luňáčkových byla vždy ozdobou amatérských turnajů. Bezvadné postavy, oblečení zvýrazňující ženskost a skvělé herní výsledky dělaly z těchto hráček vítané společenské osvěžení a také estetický zážitek.
Jejich dnes už legendární karavan, ve kterém spolu s tátou Zdeňkem, nebo pak už samy objížděly turnaje, oznamoval už na parkovišti, že tady hrají sestry Luňáčkovy z Týnu nad Vltavou.
Nejstarší Marie a prostřední Johanka studují ve Spojených státech.
Nejmladší Františka, které všichni říkají Fanynka, se jako poslední Luňáčková také chystá do Ameriky. Je jednou ze tří krásných tváří, které jsou symbolem turnaje Foxconn Czech Challenge. Jeho promotérem je Česká golfová federace a koná se v druhé polovině června na Casa Serena. Na tiskovce k této události jsme se Františky zeptali:

lunackovy2

Johana, Františka a Marie Luňáčkovy

Fanynko, tady na tiskovce ČGF jste oznámila, že taky pojedete studovat do Ameriky a stát se profesionálkou. V Americe to znamená hrát třeba Symetra Tour nebo kvalifikace na LPGA Tour.
Budu čtyři roky studovat v Jižní Karolíně, na stejné univerzitě jako moje sestra Marie a chtěla bych se probojovat přes kvalifikace do nějaké profesionální túry. Ale musím se o to ještě víc zajímat, nevím jak to tam chodí. Chtěla bych se stát profesionálkou, zkusit si jaké to je a třeba se tím jednou živit.

Určitě už jste mluvila s místním koučem, jak budete zařazená do týmu?
Komunikuji s místní koučkou, měla bych být zařazena s mojí sestrou jako jedna z lepších hráček, ale to se uvidí, až tam budu hrát. (Pozn. red: s Františkou budou v týmu už tři Česky, členkou je také Barbora Baková).

KaravanOsiří, nebo už osiřel váš karavan, osiří váš otec Zdeněk Luňáček, který vás od kánoí přivedl ke golfu, vozil vás po trénincích, po hřištích a po turnajích. Co teď bude táta dělat?
Určitě mu bude smutno. Ale je rád, že nás všechny tři dostal do Ameriky, což byl náš největší cíl.
(Pozn. red.: PaeDr. Zdeněk Luňáček nyní vede Golf Activity Team, nadstavbové tréninkové centrum golfu pro elitní hráče.)

Nynější turnaj LET Access Series na Roztěži je váš první profesionální turnaj?
Před třemi lety jsem hrála LET Access na Dýšině, tohle bude můj druhý profesionální turnaj. Opravdu se na něj těším, protože si zahraju s profesionálními hráčkami a uvidím ten výborný golf. Bude to skvělá zkušenost.

Jak tipujete, že se umístíte?
Doufám, že postoupím cutem. Budu se opravdu snažit hrát co nejlépe, budu si myslet na Top 10. Asi budu nervózní, nejsem na tohle zvyklá. Ale budu se snažit zachovat chladnou hlavu a hrát si svůj golf.

Fanynce Luňáčkové budeme, stejně jako všem Češkám na LET Access na Casa Sereně fandit. Golf.cz u toho nebude chybět.

Odkazy:   Facebook Fanynky Luňáčkové      Facebook Coastal Carolina Womens Golf     Foxconn Czech Ladies Challenge

.