Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Poplatky za účast, aneb kolik stojí Tiger

15.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Někteří odborníci se shodují, že jsou podle nich honoráře za účast na turnaji jedněmi z nejabsurdnějších poplatků vůbec. I když je sledování golfu zábavné, je podle nich příjemnější profesionální hráče, až na pár výjimek, brát jako sportovce a ne jako baviče.

Jak jsme vás již informovali, Tiger Woods se tento rok vrátí do Austrálie, aby obhájil svůj loňský titul na Australian Masters. Asi nikoho nepřekvapí, že jen za svou přítomnost na turnaji Woods dostane takzvaný „honorář za účast“. Překvapivý může být jen fakt, kdo mu peníze zaplatí. Jsou to částečně i daňoví poplatníci z Vikrtorie, ale nikdy se nedovědí, kolik přesně za toto privilegium vlastně platí, řekl pro deník Sydney Moring Herald victorijský ministr pro turistický ruch, Tim Holding.

Holding také sdělil, že pokud by byla cifra zveřejněna, hrozilo by, že okolní státy částku přeplatí a odlákají tak golfovou hvězdu z Viktorie. Organizátoři se všemožně snaží podobné velké události chránit, a tak i Tigerův poplatek zůstane utajen.

Jeví se, že investice do Tigera je ale daleko výhodnější, než se zdá. Holding dodal, že Woodsova suma byla ve srovnání s ekonomickými zisky, které z jeho účasti na turnaji plynuly, minimální. Prověřené údaje ukazují, že jeho golfový výkon na loňském Australian Masters přinesl australskému státu 34 milionů dolarů, což překročilo očekávanou sumu o 15 milionů. Odpůrce poplatků usilující o jejich zrušení tedy evidentně čeká těžký boj.

Aneta Zárubová