POPÁTÉ VÍTĚZÍ WOODS

28.11.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Havajské hřiště Poipu Beach se stává výsostnými vodami světové jedničky Tigera Woodse. V tradičním turnaji PGA Grand Slam zde totiž již popáté za sebou zvítězil a tentokráte s velkou převahou.

Dominantní postavení Tigera Woodse ve světovém golfu bylo podpořeno opět na tomto tradičním turnaji PGA Grand Slam of Golf. To se znovu konalo na havajském hřišti Poipu Bay Golf Course a Tigerova hvězda plála hodně vysoko. Společníky na tomto turnaji mu dělali Rich Beem (vítěz PGA Championship), Davis Love III a Justin Leonard. Turnaj je koncipován jako klání vítězů “major” turnajů. Ernie Els, který vyhrál British Open se rozhodl nestartovat a sám Woods zvítězil ve dvou letošních majorech – Masters a US Open. Vybrán tak byl první v počtu bodů za major turnaje – Justin Leonard. Druhý v tomto součtu byl Retief Goosen, avšak ani on se turnaje zůčastnit nemohl. Proto byl do konečného počtu 4 účastníků vybrán Davis Love III.
Ani jeden z nich však na Woodse nestačil. Tomu se dařilo snad vše na co sáhnul. V prvním kole zahrál 6 pod par, ale to nejlepší si schoval na poslední den. V tom předvedl fantastický výkon a s výsledkem 61 ran (rekord hřiště) doslova “ulétl” svým spoluhráčům. Konečný výsledek 17 pod par znamenal přesvědčivé prvenství, již páté v řadě na tomto turnaji.
Na druhém místě skončili společně Davis Love III a Justin Leonard, oba s výsledkem -3. To znamenalo, že Woods ustanovil nový rekord, když náskok před druhým místem byl celých 14 ran!