Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pomůže český internet Kryštofovi Petelemu?

25.03.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Kryštof Petele, člen Royal GC Mariánské Lázně,  je žákovským mistrem České republiky 2001 z Mariánských Lázní (na dobových  fotografiích). Nyní je jako čtyřiadvacetiletý po úrazu  páteře na spinální jednotce v Liberci a bojuje o každé  minimální zlepšení hybnosti. Konto Bariéry sbírá prostředky na  jeho vozík také prostřednictví stránky „Český internet pomáhá“.  

Kryštofovi bude letos 24 let. Je absolventem Střední průmyslové školy strojnické v Děčíně a studentem strojní fakulty ČVUT. Do října loňského roku stíhal i golf a muziku, měl svoji kapelu, ve které hrál na kytaru. Z 20. října 2010 si pamatuje jen, že se vracel pěšky z koncertu a pak se probudil až v nemocnici. První co slyšel, bylo: „Našli jsme Vás pod mostem, máte zlomený obratel a přerušenou míchu. S rukama budete možná hýbat, s nohama ne…“

Půl roku po úrazu je Kryštof na spinální jednotce Krajské nemocnice v Liberci, kde usilovně rehabilituje a bojuje o každé minimální zlepšení hybnosti. Má velké štěstí, že má milující rodiče, sestry, kamarády a přítelkyni. Ale to nejtěžší ho ještě čeká.

Po rehabilitačním pobytu v Kladrubech přijde návrat do normálního života. V práci na něj čekají, pracoval na počítači a k tomu se chce za každou cenu vrátit. Počítač už stojí na parapetu v pokoji č. 6 na spinální jednotce liberecké nemocnice. Kryštof na počítači v práci dělal strojařinu, modeloval ve 3D nástroje a zařízení. K tomu se tedy pomalu bude vracet, chce dostudovat fakultu, chce si zařídit bezbariérové bydlení. To jeho stávající je plné bariér a schodů. I vozík má zatím zapůjčený ze spinální jednotky. A kvalitní vozík, to je to nejdůležitější, co bude potřebovat. Bude to jeho první investice a nebude malá. Dobrý, lehký a snadno přepravitelný vozík stojí více než 80 000 Kč.

Pomozte prosím Kryštofovi postavit se „na vlastní nohy“ a přispějte na vozík.

Pokud se podaří získat peníze na vozík pro Kryštofa, další příspěvky pomohou lidem, kteří jsou na tom stejně jako on. Moc děkujeme.

Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY

Stránka Internet pomáhá

 Z archivu Golf.cz:
MČR juniorů, dorostu a žáků 2001 

Přispějte platebním příkazem jednorázově nebo trvalým příkazem pravidelně na účet Konta BARIÉRY
číslo účtu: 17 111 444/5500
variabilní symbol: 111 111  (pro Kryštofa)

Pokud Kryštofovi na vozík přispějete napište nám na info@golf.cz. Rádi jména dárců zveřejníme.