Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Podle AP napsal sportovní příběh roku sám Tiger Woods

21.12.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Příběh, který začal ponižujícím návratem Tigera Woodse před zraky veřejnosti, pokračoval jeho odvysílaným přiznáním a sezónou bez výhry na golfovém hřišti, byl zvolen sportovní story roku podle členů agentury The Associated Press.

Poté, co došlo ke známé automobilové nehodě před jeho domem, se rozpoutal skandál odhalující jeho nemanželské aféry. Důsledkem Woodsova přiznání k nevěrám nakonec došlo k vyostření úplně jiného příběhu, příběhu o Tigerově kariéře. Onoho podzimu 2009 se totiž Woodsova neposkvrněná image otřásla v základech.

Tiger se ke golfu opět vrátil až na Masters, které se hrálo v dubnu. Tehdy skončil na čtvrtém místě, což bylo jedno z jeho nejlepších umístění v letošní sezóně. Poprvé ve své kariéře měl na PGA sezónu bez výhry a po letech ztratil první pozici ve světovém žebříčku. Se svou ženou Elin Nordegren se rozvedl letos v srpnu.  

Americké členské organizace, které tvoří AP, podaly 176 různých návrhů ke hlasování o top sportovní story roku. Hlasující mohli dát jednotlivým příběhům nejvíce deset bodů. Woodsův příběh podle AP dokonce předčil ten ze Světového šampionátu ve fotbale v Jihoafrické republice.


Aneta Zárubová