Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Podivuhodný golf

03.01.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

KrokoGolfwJaká jsou nejpodivnější místa, kam se váš golfový bag může dostat? Je pozoruhodné kde všude byli lidé schopni vybudovat fairwaye a greeny. Přes všechny překážky se hřiště objevila například vysoko v Himalájích v pohraničním pásmu střeženém armádou i mezi bengálskými tygry.

Nejnebezpečnější jamka na světě
Velkou výzvou je „hřiště“ Camp Bonifas,které je v podstatě jen jedna jamka, par 3 o délce 180 m, postavená pro armádu. Nachází se na hranicích Severní a Jižní Korey v Panmunjom. Jamka je ze všech stran obklopena minovými poli, z nichž jedno je aktivní. Civilistům je bohužel přístup do okolí hřiště zakázán, ale je možné se sem dostat na jednom ze zájezdů ze Seoulu. Je strašidelné si představit, že jeden nepovedený drive by mohl začít válku. Sports Illustrated nazval jamku nejnebezpečnější jamkou světa.

Camp Bonifas na satelitní mapě

Velká kočka na fairway
Hra na hřišti Monu Valley Golf Club na severu Bangladéše vlije do žil trochu adrenalinu. Rozprostírá se sice uprostřed poklidných rýžových plantáží, banyánů a kaučukovníků na usedlosti Shumshernugger Tea, ale při vaší vycházce na golfovém hřišti můžete potkat třeba například bengálského tygra. Během uplynulých 100 let se naštěstí žádný golfista nepohřešuje.

Golf v Bangladéši


Semafor na greenu
Na devítijamkovém hřišti Aranda, které je součástí Singapurského Orchid Country Club, je na čtvrté jamce semafor. Když odpalujete, brání vám ve výhledu vysoký kopec, musí se tedy před odpalem čekat na zelené světélko.

Orchid Country Club


Návrat do divočiny
Naprostou divočinu můžete zažít na golfovém hřišti Soi Dao Highlands v Bangladéši, kde je zachováno vše při starém. Divoká prasata, sloni a jeleni jsou tu pod ochranou. Můžete vidět vesničany, jak rybaří v potocích a jezerech obklopujících hřiště, nebo jsou na lovu v okolních panenských lesích.

Soi Dao Highlands


Nejvyšší drive
Světově nejvýše položené golfové hřiště Government Golf Course Gulmarg v Kašmíru se otevřelo v roce 1904. Rozprostírá se v údolí v neskutečné výšce 3,730 m. nm. v oblasti s rozsáhlými loukami. Na okolních svazích je v zimních měsících skvělé lyžování. Jedinou nevýhodou je, že se při hře můžete trochu zadýchat.

Government Golf Course Gulmarg


Hřiště doslova na konci světa
Na golfovém hřišti Royal Triumph Club v Bhútánu je několik buddhistických stúp (malé kamenné stavby s náboženskými artefakty uvnitř), kam se dávají dary. Golfisté, kterým v Himalájích štěstí zrovna nepřeje tak mohou alespoň něco darovat a čekat, kdy se jimštěstí ukáže.

golf v Bhútánu


Měsíční hra
Zdá se, že na světě není místa, které by bylo skryto před golfovými developery. Japonci, kteří si již dávno uvědomili potenciál golfu na Měsíci, údajně vyvinuli plány na postavení lunárních resortů s tenisovými kurty a golfovými hřišti. Samozřejmě se musejí ještě vypořádat s gama paprsky na měsíci, které jsou zatím největší překážkou.