ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

PODBOŘÁNKY ZAHÁJILY NA ŠESTCE

21.09.2001 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Šest regulérních jamek bylo uvedeno do provozu v GC Podbořánky, a to při II. mistrovství klubu ve hře na rány, které se konalo v sobotu 15. září. Klub, jenž předloni vznikl a začal stavět hřiště na Rakovnicku, pár kilometrů od hlavního tahu Praha – Karlovy Vary a jen kilometr od silnice Plzeň – Most, má v současné době 50 členů. Příznivé počasí, které se turnajům v Podbořánkách letos spíše vyhýbalo, tentokrát přilákalo 34 hráčů.Šest regulérních jamek bylo uvedeno do provozu v GC Podbořánky, a to při II. mistrovství klubu ve hře na rány, které se konalo v sobotu 15. září. Klub, jenž předloni vznikl a začal stavět hřiště na Rakovnicku, pár kilometrů od hlavního tahu Praha – Karlovy Vary a jen kilometr od silnice Plzeň – Most, má v současné době 50 členů. Příznivé počasí, které se turnajům v Podbořánkách letos spíše vyhýbalo, tentokrát přilákalo 34 hráčů.
Kvůli velkému zájmu golfistů se musely k šesti jamkám hřiště s parem 22 (4-3-4-3-5-3) přidat ještě tři provizorní, postavené na driving range a využívající putting a chipping green. Titul mistra klubu obhájil jeden z nadějných juniorů, Karel Příhoda mladší, který zde má druhé členství vedle stálé příslušnosti ke GC Karlovy Vary a který na 18 jamkách zahrál výsledek 72.

Hřiště, zasazené do členitého prostředí lesů a luk kolem Podbořánek, bylo podle hráčů v perfektním stavu, což ocenil také zástupce České golfové federace, pan Pavel Drda.
“Jsme malý klub, který sází na rodinnou atmosféru a přátelské prostředí, otevřené každému zájemci o golf,” řekl prezident GC Podbořánky a iniciátor jeho veškerého golfového dění, Karel Příhoda starší. “Klubový život se letos rozběhl naplno, proběhlo už několik turnajů, ale teprve šest regulérních jamek nám dovolilo posunout úroveň výš.”

V srpnu uspořádal klub úspěšné týdenní soustředění pro mládež z GC Štiřín. Lze tu využít služby profesionálního trenéra a připravují se víkendové golfové kursy s pobytem v místním penzionu. Pokud vše půjde podle plánu, zbylé tři jamky pro regulérní devítijamkové hřiště by měly v Podbořánkách vyrůst na jaře příštího roku.

“Když se to povede, otevřeme devět jamek turnajem v červnu, na mé čtyřicátiny,” těší se prezident Karel Příhoda.

Výsledky II. mistrovství GCPO.

kategorie HCP 0 – 18:
1. K. Příhoda ml. 72, 2. Martin Příhoda 76, 3. Kodeš 77
Kategorie 18,1 – 36 + ZK:
1. Müller 84, 2. Zíbar 87, 3. Dieter 90.
Kategorie ZK:
1. Máša 93, 2. M. Grunt 100, 3. L. Grunt 103.
[Gallery not found]

Počet přečtení: 707
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017