Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Po třech letech na stejném místě – Chowrasia je doma v Dillí opět pánem

20.02.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Po třech letech se situace opakuje S.S.P. Chowrasia získal druhý turnajový titul na European Tour a zase to bylo v jeho rodné Indii, na hřišti v Dillí. Po MGF Indian Masters v roce 2008 vyhrál Avantha Masters a připsal si 300 tisíc eur.

Dvaatřicetiletému golfistovi vypršela lhůta, kdy směl startovat na turnajích, které si vybral, a na sklonku loňského roku musel do kvalifikace. Protlačil se až do její finálové fáze, ale neuspěl. V tomto ročníku získal pozvání na dva turnaje do Jižní Afriky, ale skončil v cutu.

V DLF Golf And Country Clubu začal zvolna. V prvním kole hrál 70 ran, ve druhém se o jeden úder zlepšil. O víkendu ale Chowrasiova forma gradovala a v neděli byl po čtrnácté jamce už na skóre -17.

Pak dal ale soupeřům šanci prostřednictvím double bogey na šestnáctce. Zatáhl drive příliš doleva a z problémů už se nedostal. Ve zbytku programu na patnácti ranách v mínusu už zůstal. „Byl jsem připraven, že půjdu do play-off,“ přiznal Ind. „A jsem rád, že jsem nemusel a zvítězil jsem.“

O play-off bojoval až do samotného závěru Robert Coles. Ani osmatřicetiletý Angličan, jenž měl na kontě i eagle na sedmé jamce, ale neudržel nervy a na poslední jamce se dopustil bogey. Přitom po perfektním drivu dokonce mohl pomýšlet rovnou na výhru. přišla ale série malých katastrof – přihrávka do roughu, přehraný chip a trojputt…

„Ten putt, který by mi přinesl výhru, jsem trefil středem putteru moc silně a pak jsem nazpátek nedal. Je to samozřejmě zklamání. Teď se necítím tak špatně, ale zítra to bude horší,“ komentoval svůj nezdar golfista, jenž má na svém kontě jen tři vítězství z Challenge Tour.

Ostatní golfisté už ztráceli dřív a naopak dobré konce jim už výš nepomohly. Třetí Grégory Havret z Francie a čtvrtý Robert Jan Derksen z Nizozemska zvládli na poslední jamce birdie a nejlépe si na tomto pětiparu počínal Pablo Larrazábal. Jenže Španěla tížilo zejména double bogey ze šestky, a tak se musel spokojit s dělenou pátou pozicí.