Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PLAYOFF ZVÁDL LÉPE APPLEBY

14.10.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Las Vegas Invitational musel o svém vítězi rozhodnout až v rozehrávce, ve které více pevných nervů ukázal Australan Appleby. Na evropské PGA Tour se po dlouhých 56letech dočkali holanďané domácího vítěze na Dutch Open.

US PGA Tour – Las Vegas Invitational
TPC Summerlin – Southern Highlands – TPC Canyons, Nevada

Pouze dva turnaje na US PGA Tour se hrají na pět kol – tedy celkem 90 jamek. Tím prvním je Bob Hope Chrysler Classic a tím druhým Las Vegas Invitational. Ten se hrál v minulém týdnu na třech různých hřištích v okolí mekky gamblerů. TPC Canyons, Southern Highlands a TPC Summerlin – právě zde se rozhodovalo o těch, kteří projdou kvalifikací do víkendových kol. Finále se odehrálo na TPC Summerlin. Tři poslední měsíce strávili hráči na poměrně úzkých hřištích a tak je mezi nevadskými pouštěmi čekalo příjemné oživení. Široké ferveje a rozložité greeny měly nahrávat především dlouhým ranařům, avšak z minulosti víme, že turnaj mohou vyhrát i techničtější golfisté. Příkladem je trojnásobný vítěz tohoto turnaje Jim Furyk.
První tři kola přinesla velmi nízká skore, což bylo jednak dílem lehčeji navrtaných jamek a také díky velmi příhodným povětrnostním podmínkám. Před finálovým kolem si minimální náskok udržoval Australan Stuart Appleby, jehož následoval Steve Flesh, Scott McCarron a Scott Verplank. Nedělní kolo se však nakonec neslo ve znamení dvojice Appleby-McCarron. Ta se od ostatních odpoutala a vzájemně si hlídala vedoucí pozici. Na sedmnácté jamce vedl Appleby o jednu ránu, ale bogey ho vrátilo zpět na úroveň McCarrona. S vyrovnaným skore tedy přicházeli na poslední jamku. Tam si blíže k praporku a tudíž i k vítězství přihrál McCarron. Appleby svůj putt nechal krátký a rozhodnout mohl McCarron. Ten však zaváhal a o výsledku tak musela rozhodnout až rozehrávka. V ní se oba vrátili na osmnáctou jamku a jejich příhry na green byly navlas stejné. Nicméně Appleby tentokráte ukázal srdce bojovníka a míček poslal rovnou do jamky. McCarron mohl rozehrávku prodloužit, ale jeho putt o centimetry minul jamku. Vítězství tak připadlo Stuartovi Applebymu. Po několika druhých místech v posledních turnajích tak konečně dosáhl na stupínek nejvyšší.
Alex Čejka se po vcelku zdařilém úvodu turnaje nakonec nedokázal prosadit a cutem neprošel.

Výsledky:
1. Stuart Appleby -31
2. Scott McCarron -31
3. Steve Lowery -28
4. Scott Verplank -27
5. David Frost -26


European PGA Tour – Dutch Open
Hilversumsche GC, Hilversum, Holandsko

Dlouhých 56 let čekali domácí příznivci na domácího vítěze Dutch Open. V neděli odpoledne se jim jejich trpělivost vyplatila, když tisíce lidí provázely pozdějšího vítěze Maartena Lafebera. „Cítil jsem, že všichni tady chtějí abych vyhrál. Ten tlak byl obrovský a jsem proto rád, že se mi to povedlo,“ zářil po posledním puttu vítězný Lafeber. Jeho vítězství však nebylo vůbec jednoduché. Na záda mu dýchal Dán Soren Hansen, lídr po třetím kole a také Mathias Gronberg ze Švédska. Lafeber však na poslední jamce měl náskok dvou ran a tak ani neproměněný kráktý putt do paru již na situaci nic nezměnil. Pro Lafebera to bylo vůbec první vítězství na profesionální Tour a pojistilo mu místo v týmu na Seve Trophy.
Výsledky:
1. Maarten Lafeber -13
2. Sorena Hansen -12
2. Mathias Gronberg -12
4. Steen Tinning -10
4. Jamie Donaldson -10