obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pilsner Urquell se stal oficiálním pivem The Open

15.01.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Ležák Pilsner Urquell se stal oficiálním pivem The Open Championship, nejstaršího a nejprestižnějšího golfového turnaje světa. Partnerství začne v nadcházející golfové sezóně 2009, která vyvrcholí závěrečným setkáním ve skotském Turnberry. Pilsner Urquell podporuje golf dlouhodobě, v Česku je partnerem řady předních českých golfových hřišť.

Zástupci Pilsner Urquell a R&A, organizátora The Open Championship, podepsali dohodu o partnerství tradičního českého ležáku s nejstarším golfovým turnajem světa. Počínaje letošním rokem bude Pilsner Urquell oficiální pivní značkou turnaje, který vyvrcholí 16. – 19. července v Turnberry. Kontrakt byl podepsán na nadcházejících pět let, tedy i pro již nyní známé finálové turnaje v St Andrews, Royal St George´s a Royal Lytham&St Nanes.

„Tradice a autentičnost, které jsou charakteristické pro golfový turnaj The Open Championship, dává možnost pro synergii s Pilsner Urquell. Obě značky jsou lídry ve své oblasti a znamenají to nejlepší ve své kategorii. Máme radost z uzavřeného partnerství s R&A a věříme v dlouhodobou a úspěšnou spolupráci,“ řekl Karel Kraus, brand manager značky Pilsner Urquell.

Podle dohody bude pivo Pilsner Urquell k dostání ve všech veřejně přístupných i VIP zónách na turnajích, které jsou součástí podniku The Open Championship. Za to bude moci Pilsner Urquell používat logo „Oficiální pivo The Open Championship“.

Prezentace značky Pilsner Urquell v Británii formou podpory golfu je pro SABMiller, vlastníka Plzeňského Prazdroje, možností jak rozšířit podporu tohoto zde velmi oblíbeného tradičního českého ležáku. Pilsner Urquell zaznamenal v Británii během posledních šesti měsíců růst prodejů o 50 %, což kontrastuje s poklesem celého místního pivního trhu v minulém roce o 5 %. Růst prodejů je výsledkem především zdvojnásobení počtu hospod a barů, kde je pivo na čepu.

R&A
R&A získala své jméno od The Royal and Ancient Golf Club ve skotském St Andrews. R&A je golfovým regulačním orgánem a organizátor The Open Championship. R&A je zavázána podporovat golf a pracuje se souhlasem 136 amatérských i profesionálních organizací zastupujících přes 30 milionů golfistů ve 121 zemích.