Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Pilsner Urquell se stal oficiálním pivem The Open

15.01.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Ležák Pilsner Urquell se stal oficiálním pivem The Open Championship, nejstaršího a nejprestižnějšího golfového turnaje světa. Partnerství začne v nadcházející golfové sezóně 2009, která vyvrcholí závěrečným setkáním ve skotském Turnberry. Pilsner Urquell podporuje golf dlouhodobě, v Česku je partnerem řady předních českých golfových hřišť.

Zástupci Pilsner Urquell a R&A, organizátora The Open Championship, podepsali dohodu o partnerství tradičního českého ležáku s nejstarším golfovým turnajem světa. Počínaje letošním rokem bude Pilsner Urquell oficiální pivní značkou turnaje, který vyvrcholí 16. – 19. července v Turnberry. Kontrakt byl podepsán na nadcházejících pět let, tedy i pro již nyní známé finálové turnaje v St Andrews, Royal St George´s a Royal Lytham&St Nanes.

„Tradice a autentičnost, které jsou charakteristické pro golfový turnaj The Open Championship, dává možnost pro synergii s Pilsner Urquell. Obě značky jsou lídry ve své oblasti a znamenají to nejlepší ve své kategorii. Máme radost z uzavřeného partnerství s R&A a věříme v dlouhodobou a úspěšnou spolupráci,“ řekl Karel Kraus, brand manager značky Pilsner Urquell.

Podle dohody bude pivo Pilsner Urquell k dostání ve všech veřejně přístupných i VIP zónách na turnajích, které jsou součástí podniku The Open Championship. Za to bude moci Pilsner Urquell používat logo „Oficiální pivo The Open Championship“.

Prezentace značky Pilsner Urquell v Británii formou podpory golfu je pro SABMiller, vlastníka Plzeňského Prazdroje, možností jak rozšířit podporu tohoto zde velmi oblíbeného tradičního českého ležáku. Pilsner Urquell zaznamenal v Británii během posledních šesti měsíců růst prodejů o 50 %, což kontrastuje s poklesem celého místního pivního trhu v minulém roce o 5 %. Růst prodejů je výsledkem především zdvojnásobení počtu hospod a barů, kde je pivo na čepu.

R&A
R&A získala své jméno od The Royal and Ancient Golf Club ve skotském St Andrews. R&A je golfovým regulačním orgánem a organizátor The Open Championship. R&A je zavázána podporovat golf a pracuje se souhlasem 136 amatérských i profesionálních organizací zastupujících přes 30 milionů golfistů ve 121 zemích.