LET Pilsen Golf Masters 9. – 11. srpna 2013

14.12.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V kalendáři LET ho ještě nenajdete, ale termín konání jediného turnaje nejvyšší ženské evropské soutěže Ladies European Tour na českém území, je již znám. Zapište si do kalendáře, že tříkolový Pilsen Golf Masters s dotací 250.000 eur se bude konat od pátku 9. do neděle 11. srpna 2013.

Turnaj s předchozím názvem Prague Golf Masters  se přestěhoval z Albatrossu u Prahy na Dýšinu u Plzně. Důvodem přesunu je, že Dýšina kromě kvalitního hřiště poskytne promotérovi také finanční spoluúčast. Turnaj je termínově vsazen mezi Womens Britih Open a Solheim Cup.

Pilsen Golf Masters  byl zařazen do osmi akcí LET TV Premium, které budou pokryty přímými televizními přenosy nejméně třiadvaceti stanicím do celého světa. Která česká televize bude turnaj vysílat, je zatím otázkou jednání. V plánu je také internetový live streaming.

Díky televizním přenosům bude on-line scoring veden po jednotlivých jamkách.

Promotér má letos k dispozci šestnáct divokých karet, o šest více než loni.

I letos bude součástí turnaje dětský Pro-Am  s tím, že vítěz dětského turnaje bude předávat  cenu vítězce.

Dobrovolníci na hřišti budou letos placeni a vzhledem k  televizním přenosům jich bude zapotřebí více než loni.

Na Dýšině bude provedeno mnoho opatření pro komfort diváků a hráčů. Na hřiště se již nebude projíždět vesnicí Dýšina, bude otevřen zvláštní vjezd s téměř neomezenými parkovacími možnostmi.  Na stanici železniční stanici, která sousedí s hřištěm budou přijíždět dva rychlíky Eurocity ráno z Prahy a odjíždět dva večer do Prahy, se zvláštními vagony a jídelním vozem pro turnaj.

Hřiště prohlédli odborníci z LET a kromě doporučení ke zlepšení kvality greenů odjížděli z Dýšiny spokojeni.

První jména startujících hráček na Pilsen Golf Masters 2013 zveřejní promotér začátkem příštího roku. Tváří turnaje je obhájkyně titulu, Angličanka Melissa Reid.

 

.