Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Phil Mickelson prý na první místo ve světě nepomýšlí

08.07.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Phil Mickelson měl tuto sezónu několik možností zaútočit na první pozici ve světovém golfu, zatímco byl Tiger Woods mimo hru. Výhodu se mu ale nepodařilo využít. Tento týden Woods tráví čas se svou rodinou na Floridě a Mickelson má tak šanci na Scottish Open. Překvapivě reportérovi BBC sdělil, že nyní ale nemá v plánu se o první místo ucházet.  

Mickelson se údajně koncentruje přímo na výhru Scottish Open, než aby se snažil získat prvenství po Tigerovi Woodsovi. „Bylo by to fajn, ale není to něco, o čem bych nyní přemýšlel“, prozradil Američan. „Budu moc rád, když se mi podaří vyhrát, už jen kvůli tomu, že jsem byl od výhry v minulosti jen nepatrný kousek.“ Hráč také přiznal, že by to pro něj znamenalo hodně, kdyby konečně vyhrál.

Na otázku, jak by se asi cítil, pokud by se mu podařilo stát se světovou jedničkou, odpověděl, že má již připravenou dobrou odpověď, a sice že nerad mluví hypoteticky a že si mají reportéři počkat do neděle.

Je ale opravdu Mickelson tak skromný, jak sám tvrdí?  Sám totiž připustil, že má již odpověď na otázku, jak by se cítil, dobře promyšlenou a tím pádem o zmíněném pocitu již musel přemýšlet. Uvidíme tedy, jestli se mu podaří svou šanci konečně využít, je již druhá polovina PGA sezóny.


Aneta Zárubová