Czech PGA Tour zahájila na Kaskádě

04.05.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Lukáš Tintěra

Czech PGA Tour – Open Cup Kaskáda, Brno (3. – 4.5.2014)

Neděle – finálové kolo
Lukáš Tintěra udržel v závěru nervy na uzdě a výkonem na úrovni even par si udržel první pozici. S konečným skóre -2 předstihl o jednu ránu Stanislava Matuše a Ondřeje Liesera na děleném druhém místě. Ostře sledovaný Roman Šebrle obsadil dělenou 55. pozici.

V silném větru ztratil Tintěra už na osmi jamkách svůj sobotní náskok, pak ale přišly jeho chvíle. V krátké době srazil skóre o čtyři rány i s pomocí eaglu na pětiparové dvanáctce. Hned třináctka znamenala zkoušku nervů, protože v hráčově zápisu se objevilo double bogey. „Člověk je trochu v euforii, jak mu to jde, trošku vypadne z koncentrace a pak se stane tohle. Naštěstí jsem pak udržel nervy,“ řekl vítěz. Birdie na jamkách 15 a 17 definitivně stvrdila Tintěrovo vítězství. „Nevěděl jsem, jak na tom jsou hráči přede mnou, tak jsem si řekl, že jsem hráč, a napálil jsem to rovnou směrem na green,“ dodal.

Matuš, jenž chvíli vedl, naopak ve flightu před ním na předposlední jamce ztratil a Lieser v odvážné snaze dlouhým a rovným drivem zaútočit a dostat se co nejblíž k finálovému greenu poslal míč do vody.

V podání Romana Šebrleho byl k vidění typický bogey golf. Ostře sledovaný člen startovního pole zapsal třikrát double bogey, vždy po jedné ráně zvýšil skóre na deseti jamkách a byl z toho výsledek 88 (+16). Celkové skóre bývalého desetibojaře je +25.

„Úspěch to není,“ zhodnotil své 55. místo ze 66 účastníků Šebrle. „Chtěl jsem být někde uprostřed. Vůbec nevím, jak to mám hodnotit, jako neúspěch asi ne. V takových podmínkách jsem turnaj ještě nikdy nehrál,“ dodal k počasí. Debut mezi profesionály neměl stále ještě statusem amatér rozhodně snadný. V sobotu pršelo a byla zima, v neděli hráče sužoval vítr. „Když člověk udělá chybu, o které ví, je to k nezaplacení. Tady se mi zdálo, že jsem tolik chyb neudělal, ale skóre narůstalo. Je pravdě, že v některých chvílích jsem nevěděl, jakou ránu zahrát. Musím se například naučit hru z fervejového bunkeru,“ doplnil devětatřicetiletý hráč.

Konečné Top 10:

Video: Lukáš Tintěra – vítěz turnaje:

Video: Roman Šebrle – první turnaj mezi profesionály:

Video: Pavel Krenk – promotér Česká 1:

 

Roman Šebrle

Sobota – 1. kolo
V čele je Lukáš Tintěra. Kolo ukončil s výsledkem 70 ran (-2), jediný zahrál pod par a vede s náskokem dvou ran na Ondřeje Liesera a Maďara Rolanda Hahna.

„Podmínky byly dnes opravdu těžké, nejlíp je to vidět na číslech. Já jsem se snažil hrát jednoduše, pokud možno trefovat fairwaye a greeny v regulaci. Na pětiparech po větru jsem se pokusil skórovat (9, 15) a vyšlo to,“ řekl Tintěra pro web CzechOne.

Ostře sledovaný Roman Šebrle hrál kolo za 81 úderů. V jeho skorkartě je od všeho trochu, jeden eagle, kdy dvanáctou jamku par pět zdolal na tři údery, tři birdie, sedm bogey a tři double bogey. Výsledek ho řadí na 41. místo (+9).

„Začátek byl stresový, takovou nervozitu jsem fakt nečekal. Hned na druhé jamce mě krutě vytrestal out a zapsal jsem plus tři, pak už to šlo. Překvapení pro mě byla i výsledková houpačka – eagle, 3 birdie, ale taky dabláče a triple-bogey,“ svěřil se Šebrle webu Czech PGA Tour.

Nejlépe umístěnou ženou je Denisa Sobotková na 26. místě (+7).

Další pozice: 4. Matuš (+1), 10. Nový (+3), 23. Suchan, Lizánek (+6), 41. Rajmont (+9), 56. Bradley, Pleyer (+12),

Top 10 prvního kola:

 

Kaskáda

Turnajem Open Cup Kaskáda zahajuje česká PGA sezónu 2014. Letošní turnajová sezóna bude pod taktovkou nového promotéra Česká 1. První z devíti turnajů ročníku 2014 je dvoukolový.

Zajímavostí turnaje je start Romana Šebrleho, který poprvé změří své síly s českými a zahraničními profesionály. Na startu budou naši nejlepší Playng i Teaching Pro. Přihlášeni jsou Ondřej Lieser, Marek Nový, Stanislav Matuš, Daniel Suchan a další.

Kaskáda zůstává otevřena i pro amatéry. V sobotu pořadatelé připravili normální amatérský turnaj s přihlašováním přes ČGF. Jedinou změnou oproti standardům je posunutý čas začátku a omezení počtu přihlášených na 40.

Turnaj má dotaci 400.000,- Kč. Vítěz obdrží 75 560 kč.

S novým promotérem přichází změna webové stránky. Stránka www.czechpgatour.cz již není aktualizována, informace o Czech PGA Tour nyní hledejte na stránce www.czechone.cz.

 

Odkazy: Hřiště KaskádaHřiště na satelitní mapěStránky Czech PGA TourWebkamera na Kaskádě