Czech PGA: Haugschlag Open

24.09.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Lukáš Tintěra

Czech PGA Tour – Haugschlag Open 2014, Haugschlag Golfresort, Rakousko
(23. – 24. 9. 2014, bez časového posunu)

Středa – finálové kolo
Lukáš Tintěra si došel pro vítězství, i když měl v závěru namále. Jako by ho velký náskok ukolébal, zakončil den zápisem bogey – bogey – double bogey. I tak má jako jediný ze startovního pole mínusové konečné skóre. V tom druhém to bylo 73 (+1), celková bilance je -1. O druhé místo se podělili další Češi Ondřej Lieser a Viktor Janošík se slovenským reprezentantem Jurajem Zvaríkem, všichni se ztrátou dvou úderů na šampiona. Hráči posledního flightu Tintěrovi konkurenční prostředí nevytvořili, Viktor Skalle klesl na dělené sedmé a Daanyal Spalding z Pákistánu na dělené páté místo.

Už jen tři další účastníci přinesli výkon, s nímž se bojuje o nejvyšší poctu. Jenže Martin Příhoda měl z úterý ztrátu, a tak jej 71 ran (-1) posunulo pouze na konečnou pátou pozici. Ještě hůř na tom byl Martin Svěntek. Pětadvacetiletý teaching pro kategorie apprentice se předvedl za 70 (-2) a skončil dělený sedmý. Pro Petra Skopového bylo 71 (-1) připomenutím starých časů, ani tentokrát se nedostal do top 10.

Zklamáním skončil turnaj pro některé hráče objíždějící zahraniční turnaje. Stanislav Matuš, ověnčený několika dílčími úspěchy v cizině, je dvaadvacátý, méně úspěšný Adam Rajmont čtyřiatřicátý. Z amatérů se nejlépe vedlo Adamu Pavoučkovi na dělené dvanácté přičce, Roman Šebrle ani tentokrát nezahrál podle ambicí, jeho kola se podobají jako vejce vejci: birdie na pětce a ještě po šesti jamkách skóre pod parem, pak až na výjimky samá bogey a double bogey až ke konečným 83 ranám. Celkových -24 znamená 46. místo z 53 účastníků, kteří dokončili. Turnaj tentokrát „zpestřil“ Karel Příhoda výkonem 10 ran na čtyřparové dvojce, ale poslední skončil amatér Filip Čechura. Jeho zápis je 96+89 (-41).

Konečné Top 10:

Úterý – 1. kolo
Bogey na poslední jamce, teprve druhé v kole, připravilo Lukáše Tintěru o výraznější vedení. I tak je ale český golfista samostatně v čele po výkonu 70 ran (-2). O druhé místo se dělí se ztrátou jednoho úderu Daanyal Spalding z Pákistánu z překvapivou trojici dalších Čechů. Jsou jimi někdejší příslušník užší špičky Viktor Skalle, teaching pro kategorie apprentice Marek Toman a někdejší univerziádní reprezentant Viktor Janošík.

Z favoritů se v top 10 drží ještě Ondřej Lieser, na Tintěru ztrácí dvě rány. Naopak Martin Příhoda hrál 76 (+4) a Stanislav Matuš dokonce 78 (+6), všechny rány do plusu nasbíral od 11. do 18. jamky. Naděje obou jmenovaných na ohrožení nepřítomného Nizozemce Svena Mauritse v čele Order of Merit poklesly.

Mezi nejlepší, shodně na dělené deváté místo, pronikli amatéři Jan Cafourek a David Siwy, jiným hráčům této kategorie se nedařilo. Sledovaný Roman Šebrle byl ještě po sedmi jamkách na bilanci -1, pak ale začala jeho série bogey a double bogey korunovaná quadruple bogey na čtyřparové čtrnáctce. Výsledkem je 85 úderů  a 48. místo z 54 startujících. Chvost výsledkové listiny zaplnili další amatéři Vladimír Wünsch (+18, z toho sedm ran na závěrečném tříparu) a Filip Čechura (+24).

Top 10 prvního kola:

Před turnajem
Tentokrát jen dvoukolový předposlední turnaj základní sezony domácí golfové série, ovšem na zahraničním hřišti, rozhodne o tom, jaké budou vyhlídky jednotlivých uchazečů o nejvyšší pocty před finále na brněnské Kaskádě. Startují mimo jiné hráči top 10 průběžného žebříčku Order of Merit Martin Příhoda, Stanislav Matuš, Ondřej Lieser a Lukáš Tintěra. Hřiště na rakouské půdě kousek od hranic za Novou Bystřicí je českým golfistům důvěrně známo. Má par 72 a z bílých odpališť měří 6 262 metrů. Profesionálové budou hrát o podíly z dotace 400 tisíc korun.

Odkazy: … Haugschlag Golfresort … Satelitní mapa hřiště … Stránky Czech PGA Tour

.