PGAC Mokov Haugschlag – vítězí Nový

25.09.2011 | freedrive | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Marek Nový

Nejprestižnější golfová série ve střední Evropě Pilsner Urquell Czech PGA Tour spěje ke svému závěru. Předposlední turnaj sezóny se uskutečnil v rakouském Haugschlagu, kde se ve dvou dnech odehrál v počasí babího léta Mokov Pro-Am 2011. Průběh turnaje byl nesmírně vyrovnaný a dramatický a potřetí se v tomto roce rozhodovalo o vítězi až v play-off. V předchozích dvou případech v Benátkách a Karlových Varech se do rozehrávky dostala trojice golfistů, tentokrát bylo play-off záležitostí dvou hráčů.

O vedoucí příčku se od začátku druhého kola přetahovali Petr Skopový, kterému patřilo po úvodním kole první místo, a Marek Nový. Petr Skopový více než polovinu sezóny pracuje na zásadních úpravách švihu s cílem vytvářet si více birdie příležitostí, což se mu v Haugschlagu dařilo. Marek Nový se po srpnových nevyrovnaných výkonech opět vrátil do výborného rozpoložení, a proto byl k vidění parádní golf. Po šestnácti jamkách byli oba hráči na shodném skóre -5. To ještě netušili, jak dramatická koncovka na ně čeká. Na sedmnáctce, což je více než 400 metrů dlouhý čtyřpar hraný do kopce, zapisoval Nový pouze double bogey, zatímco Skopový odcházel s parem a měl našlápnuto k prvnímu titulu po více než dvou letech. Jenže osmnáctá jamka rozdíl dvou ran ve prospěch Skopového smazala a vítěze muselo určit až play-off.

Za úvodní jamku play-off byla vybrána devítka – čtyřpar z prudkého kopce dolů, vlevo vodní překážka a jen malý prostor pro přesné umístění první rány. Rozuzlení přišlo velice rychle. Marek Nový byl druhou ranou na greenu, zatímco Petr Skopový míček po prvním drajvu nenašel a další ránu proto riskoval – skončil ve vodě a bylo jasno. Třetí titul kariéry na Pilsner Urquell Czech PGA Tour získal Marek Nový – po loňském prvenství v Mladé Boleslavi a letošním v Berouně si triumfem v Haugschlagu a inkasováním částky 3 160 euro upevnil vedoucí pozici v Order of Merit PGAC.

Na Nového se Skopovým ve druhém kole útočil zejména Stanislav Matuš a také Petr Nič. Vítězové posledních dvou turnajů v Sokolově a Karlových Varů nakonec zaostali za dvojicí lídrů o jediný úder. Matuš dnes zahrál 70 ran a Nič obešel kolo v paru. Oba ale opět ukázali, že druhá polovina je zastihla ve velice dobrém rozpoložení.

Top Ten v Haugschlagu:

.