PGAC bilancuje sezónu 2014

17.12.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Vedení PGAC, Lieser a Spilková

Profesionální asociace hráčů a trenérů golfu v České republice (PGAC) bilancovala v Erpet Golf Centru uplynulou sezónu 2014. Ke zhodnocení svolala tiskovou konferenci. Kromě vedení PGAC předstoupili před novináře představitelé hráčů Ondřej Lieser a Klára Spilková.

Z informací přednesených členy výboru PGAC vyplynuly tyto hlavní skutečnosti:

PGAC má nyní 268 členů, z toho 36 žen. Staronovým prezidentem byl v únoru počtvrté zvolen Petr Nitra.

V uplynulé sezóně bylo odehráno v sérii Czech PGA Tour devět turnajů. Turnaje hrálo 518 hráčů, z toho 11 žen a 24 amatérů. Na rok 2015 má promotér Czech One v plánu rozšíření na patnáct turnajů v Čechách i v zahraničí, mimo jiné napojením na španělskou Gecko Tour. Sportovními vrcholy kalendáře jsou profesionální mistrovství na rány na Ypsilonce a profesionální Mistrovství na jamky v Mladé Boleslavi. Sezóna vyvrcholí turnajem Grand Finále na Kaskádě v prvním říjnovém týdnu.

Vítězi Order of Merit jsou Filip Mrůzek a Klára Spilková. Mistry na rány jsou Stanislav Matuš a Lucie Hinnerová, mistrem na jamky je Filip Mrůzek. Vítězem turnajové série Czech PGA Tour se stal  Martin Příhoda. Členka PGAC Klára Spilková skončila na 33. místě žebříčku Ladies European Tour.

V roce 2014 úspěšně dokončilo studium v rámci vzdělávacího programu PGAC 22 studentů. Mimo běžnou výuku byly pro členy PGAC byly uspořádány dva semináře s národním koučem Keithem Wiliamsem. Do příštího roku pak plánuje PGAC další čtyři semináře.

Partnery PGAC v roce 2015 budou : Czech One, Titleist, Ittec, U&WE Advertising a náš server Golf.cz.

.