PGA Tour zůstane u dvou turnajů v Asii

09.11.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

PGA Tour již nehledá nové turnaje v Asii. Místo toho zvažují obnovení rozvrhu tak, že nová sezóna začne na podzim poté, co skončí FedEx Cup.

Komisař PGA Tour, Tim Finchem minulou neděli uvedl, že když se bude nápad se začátkem sezony líbit i hráčům, bude jednodušší dát HSBC Champions stejný status jako mají ostatní tři světová golfová mistrovství. To by také mít oficiální prize-money. PGA Tour by tak měla dvě zastávky v Asii, Asia Pacific Classic v Malaysii a HSBC Champions.

Nejdříve bychom se brzkého startu sezóny dočkali v roce 2013. Finchem dodal, že to ale bude hlavně záviset na výsledcích setkání hráčů v lednu v Torrey Pines. Hráče tedy čekají velké změny, které kromě dřívějšího začátku sezóny zahrnují i restrukturalizaci Nationwide. Podle Finchema by tato varianta byla jednodušší. Vedení tour se poslední dobou zabývalo konceptem sloučení hráčů z Nationwide Tour s těmi z PGA Tour, kteří se nekvalifikovali do playoff FedEx Cupu. Hráli by série svých vlastních turnajů, aby se rozhodlo, kdo dostane kartu na další sezónu, zatímco kvalifikační škola by nabízela i karty na Nationwide Tour.

Nová sezóna by tedy začala na podzim a zahrnovala by turnaje v Malaysii a Shanghai. Oba turnaje by poskytovaly oficiální prize-money, které se počítají do žebříčku. Je ale zapotřebí souhlasu hráčů, změna je změna.

Momentálně se vítězové HSBC počítají pouze, když vyhraje člen PGA Tour, a ani tak se peníze nepočítají do oficiálního žebříčku. Finchem ale také uvedl, že by HSBC mohl mít plný status, i když by byl nápad s Nationwide odmítnut. Dva turnaje v Asii by tak měly být dostačující.


Aneta Zárubová