Holmes na Cadillac Championship sestřelen

06.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

PGA Tour – Cadillac Championship, Trump National Doral, Florida, USA (5.3. – 8.3.2015, časový posun -6 hodin)

Neděle – 4. kolo

Vyhrál Dustin Johnson. Se skore – 9 zvítězil v Miami. I když v prvních třech kolech vedl suverénně J.B. Holmes, ve finále se mu nedařilo a zahrál tři rány nad par. Celkově skončil druhý s výsledkem -8. Bubba Watson s -7 je třetí.
Adam Scott skončil  společně s Henrikem Stensonem na děleném čtvrtém místě se skore -4.

Rory McIlroy se sice umístil v TOP 10, ale na děleném devátém místě s výsledkem -1.

Vítěz Dustin Johnson si připsal už deváté vítězství v osmé sezoně PGA Tour a ve FedExCupu se posunul na třetí příčku.

Sobota – 3. kolo

Na děleném druhém místě je Dustin Johnson, který dal na jamce č. 3 stejně jako Holmes eso, a dotahující Bubba Watson.
Zatímco Holmes i Johnson na čtyřparové trojce skorovali, Ryan Moore zde měl smůlu. Zahrál  ji na sedm ran a z vedení propadl na čtvrté místo s celkovým výsledkem -4.
Rory McIlroy třetí kolo zahrál v paru s výsledkem -1. Aktuálně je sdílené 12. pozici.

Pátek – 2. kolo

J.B. Holmes stále ve vedení. Prozatimní celkové skore -9. Ve 2. kole ho udržel výsledek – 1 pod par, 73 úderů na 1. místě žebříčku. Zahrál double bogey a utopil tři míčky.

Za ním je s -7 Ryan More. S výsledkem -6 se na trojku posunul Adam Scott, kterému se ve 2. kole povedlo uhrát – 4. Bubba Watson se konečně dostává do čela, zahrál bogey a dva eagly, ostatní v paru a skončil tak na sdíleném 4. místě s Henrikem Stensonem se skore -4.

Rory McIlroy se dostává do formy a během 2. kola zahrál svě rány pod par. Nyní je na sdílené 11. pozici a je vidět, že mu to nestačí. Po nepodařené osmé jamce odhodil do vody i trojku železo s tím, že už ho potřebovat nebude. Pak chytil druhý dech a povedlo se mu zahrát tři birdie.

Čtvrtek – 1. kolo

Vedení ovládli Američané: Po prvním kole suverénně vede J.B. Holmes, který je aktuálně na 41. místě světového žebříčku. Překvapivý lídr zahrál 62 úderů a dostal se na skore -10. Povedl se mu začátek turnaje, kdy se uvedl skvělým birdie, birdie, eagle. Pokračoval v podobném duchu a zahrál pět berdie. Zbytek odehrál v paru. Nečekaný vítěz se navíc jen o jednu ránu přiblížil rekordu „Modré příšery“. Holmes se tak stal nečekanou hvězdou 1. kola.

Na druhém místě je zatím také Američan a to Ryan Moore s 66 údery a výsledkem -6. Na sdílené třetí pozici je se stejným skore 68 ran, -4 Francouz Alexander Levy, Dustin Johnson a Rickie Fowler, oba z USA.

Nejsledovanější hráč Rory McIlroy i přes opakované ujišťování, že si v Miami napraví pověst po neúspěšné Honda Classic, nezačal právě nejlépe. Po 12 jamkách byl na skore +4  a nakonec se dostal na +1. V závěru předvedl tři birdie, eagle a dvě bogey. Dostal se na sdílené 27. místo s počtem ran 73.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před turnajem:

Slavné hřiště TPC Blue Monster v miamském Doralu, které patří miliardáři Donaldu Trumpovi, od 5. do 8. března hostí nejlepší hráče z celého světa. FANTASY 2015: WGC-Cadillac Championship začne svou 9. sezónu a i tentokrát se hraje o dotaci 9 250 000 dolarů.

Ze světové špičky se nezúčastní jen Tiger Woods a to kvůli zdravotním problémům. Woods zde získal titul v roce 2013 s 269 údery.

 

Odkazy: Blue Monster Hřiště na satelitní mapě Loňské zpravodajství