Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PGA Tour – Childrens Miracle Network Classic – zvítězil Davis Love III.

10.11.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

V Orlandu na Floridě byl tuto neděli dohrán poslední turnaj letošní“Fall Series“ tedy závěru podzimní části US PGA Tour, kde měli hráči poslední možnost získat  nějaké dolary do žebříčku Money List a dostat se tak pod magické číslo 125, což znamená jistotu zisku PGA tour cardpro rok 2009. Časopis Golf & Style byl celé čtyři dny u toho a kromě fotoseriálu vám v prosincovém vydání přinese i exkluzivní rozhovor sAlexem Čejkou, který se turnaje s názvem Children´s Miracle Classic zúčastnil.

Turnaj se již pravidelně koná na začátku listopadu v Orlanduv Dysney World na hřišti Magnolia Course.
Letošní ročník byl rozšířen advoukolový turnaj PRO-AM, kdy ve čtvrtek a v pátek hrál s každýmprofesionálem pozvaný amatér. Vzhledem k této novince se musela první 2kola odehrát na dvou hřištích.

Vedle hřiště Magnolia je součástí resortuDisney ještě course Palm, takže první a druhé kolo si profesionálníhráči s pozvanými amatéry zahráli na jiném hřišti. Po cutu se turnajdohrával na již tradičním course Magnolia. Většina amatérů hrála velmihezký golf, i když sem tam se objevil nějaký ten „šlajs“ mezi diváky. Iprofesionálové se chovali ke svým amatérským spoluhráčům velmi přátelskya zejména na greenu dost často radili jak „na to“. Při rychlosti 11 stopnebyla u amatérů nouze o troj i čtyřpaty.

Výjimečně bylo ale vidět, ženěkteří profíci prostě na amatéry „kašlou“ a třeba takový Canizaressvého spoluhráče vůbec nesledoval a velmi se divil, když ho málen najedné jamce jeho amatér trefil, protože on už stál u greenu a chystal seke své ráně.Celý turnaj provázelo krásné počasí, žádné vedro, příjemných 26 stupňů.I když byl turnaj na rozdíl od minulých ročníků poměrně slušně obsazen,pochopitelně chyběla absolutní špička, diváci se dali počítat spíše nastovky než na tisíce.

Během čtyř kol byl vidět opravdu velmi hezký golf,obzvlášť v podání Davise Love III., který ve třetím a pak i ve finálovémkole zahrál vynikajících 64 a zaslouženě zvítězil před mohutněfinišujícím neznámým mladíčkem Tommy Gainey. Po třetím kole vedoucídvojice Scott Verplank a Steve Marino své vedení neudržela.

SympatickýDavis Love III. tak ve svých 44 letech získal své 20. vítězství na USPGA Tour a s výdělkem přes 37 milionů dolarů se řadí mezi nejúspěšnějšíhráče jakými jsou Tiger Woods, Phil Mickelson, Vijay Singh a Jim Furyk.Z Orlanada si za 20.vítězství na US PGA Tour odváží kromě šeku na828.000 $ také doživotní kartu na US PGA Tour.

Celou reportář z turnajea profil Davise Love III. můžete najít v prosincovém čísle časopisu Golf & Style.

 text a foto: Ilja Ehrenberger. Autor je šéfredaktorem měsíčníku Golf & Style

 

Odkazy:  …. Informace o hřištích  MagnoliaPalm ……. Obě hřiště na satelitní mapě ….. Oficiální stránka turnaje …..  Světový žebříček …… Finanční žebříček