PGA Czech Masters – zvítězil Petr Nič

23.07.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Petr Nič

 

Pondělí – poslední kolo

(freedrive) Úchvatný závěr turnaje přinesl šestý díl letošní sezóny Pilsner Urquell Czech PGA Tour v Sokolově. Hlavní postavou geniálního zvratu v turnaji Sokolov PGA Czech Masters 2011 by MP Shot CR se stal Petr Nič.

Ve vyrovnaném turnaji předvedl Petr Nič nevídaný finiš a sako pro vítěze Masters nasměroval s neobyčejnou razancí do svého šatníku. Po dvou kolech nic nenasvědčovalo tomu, že by Petr Nič měl útočit na turnajový titul, když mu patřila dělená desátá pozice. Jenže když se král Pilsner Urquell Czech PGA Tour z roku 2009 dostane do ráže, dokáže velké věci. Jednu z nich si nachystal i pro finálové kolo Masters. Už jeho vstup byl impozantní – hned na jedničce vystřihl eagle a rozjel parádní jízdu. Za celé kolo nezahrál ani jedno bogey a k úvodnímu eaglu přidal ještě šest birdie! Petr Nič, který letos změnil své zařazení z Playing Pro na Teaching Pro, vyrovnal výsledkem 64 ran rekord sokolovského hřiště Daniela Suchana. Tak dobré kolo ještě letos na nejprestižnější golfové sérii ve střední Evropě nikdo nezahrál. Z turnajového titulu se raduje poprvé od loňské poloviny července, kdy ovládl PGA Championship v Telči. Za své prvenství na Masters získal finanční prémii 55 tisíc korun.

Petr Nič zničil svou konkurenci nečekaně velkým rozdílem. Na vedoucího Matuše ztrácel po dvou kolech sedm ran, aby nakonec druhého Filipa Mrůzka nechal za sebou o čtyři údery. Filip Mrůzek zahajoval třetí kolo ze čtvrtého místa a na závěr přinesl 72 ran, což mu stačilo k posunu na druhou příčku. Jeho score karta vypadá trochu divoce, ale důležitý je výsledek. A ten byl i přes jedno double bogey, tři bogey a pět birdie vynikající. Pro Filipa Mrůzka je to po loňském vítězství v Berouně, kde vyhrál jako amatér, druhý nejlepší výsledek kariéry na Pilsner Urquell Czech PGA Tour.

Na třetí pozici dosáhl svého výsledkového maxima Jan Mergl. Plzeňský golfista loni startoval v Sokolově ještě jako amatér, ale před sezónou vstoupil mezi profesionály. Janu Merglovi skvěle vyšel závěr turnaje, když před posledními dvěma jamkami byl na denním skóre +1, ale sedmnáctku a osmnáctku zvládl na birdie a dostal se do červených čísel, čímž si vydřel třetí příčku.

Po dvou kolech vedl Stanislav Matuš, který v průběhu prvních dvou dnů prakticky nechyboval, se v závěrečném kole nedočkal jediného birdie. V poslední kolonce jeho score karty se po třech bogey a jednom double bogey objevila číslice 77, což pro Matuše znamenalo propad na čtvrtou příčku, o níž se dělí s Petrem Zímou a loňským vítězem Ondřejem Léblem.

Konečné pořadí:

 

Neděle – 2. kolo
(freedrive) Vyrovnáním svého včerejšího výsledku se dostal po druhém kole Sokolov PGA Czech Masters 2011 by MP Shot do vedení Stanislav Matuš. Zopakoval vynikajících 70 ran a s průběžným skóre -4 poskočil na první pozici. Hned za Matuše vylétl zásluhou skvělých 68 ran loňský král Masters Ondřej Lébl, který dal najevo, že se vítězného saka nechce jen tak vzdát. Na Matuše ztrácí dva údery. Stejně je na tom i lídr po prvním kole Mike Newell. Američan nenavázal na svých 67 z úvodního dne a po dnešním výsledku 75 ran si pohoršil na dělenou druhou příčku.

.

.


Michael Newell

Sobota  – 1. kolo

(freedrive) Úvodní kolo nejlépe rozehrál Američan Mike Newell, který na podniky Pilsner Urquell Czech PGA Tour dojíždí ze svého trenérského angažmá v německém Stuttgartu a už dlouhé roky brázdí podniky nejprestižnější golfové série ve střední Evropě.

Hornický Sokolov v nejzápadnější části České republiky podruhé v historii hostí turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Stejně jako loni se na krásném hřišti hraje Sokolov PGA Czech Masters 2011 by MP Shot CR. O sako pro vítěze Masters bojuje na šest desítek hráčů v třídenním turnaji, při němž jsou první dvě kola zároveň vypsána jako Pro-Am 1+1. V centru pozornosti je ale hlavně soutěž profesionálů, v níž obhajuje své prvenství z předchozí sezóny Ondřej Lébl.

Úvodní kolo nejlépe rozehrál Američan Mike Newell, který na podniky Pilsner Urquell Czech PGA (freedrive)   Tour dojíždí ze svého trenérského angažmá v německém Stuttgartu a už dlouhé roky brázdí podniky nejprestižnější golfové série ve střední Evropě. Letos se mu zatím až tak nedařilo a jeho maximem je 12. místo z Golf Prague Open ve Mstěticích. Na dalších dvou turnajích v Berouně a Benátkách skončil až v páté desítce. V Sokolově ale řádil hned od prvních jamek, což dokumentují čtyři birdie v řadě mezi jamkami 2 a 5! Další birdie přidal ještě na devítce, patnáctce a šestnáctce. Litovat může pouze jediného momentu, když na desáté jamce zapisoval double bogey. Mike Newell nasbíral v prvním kole 67 ran a přenocuje na vedoucí pozici.

S nejmenším odstupem za Newellem zvládl první kolo Stanislav Matuš. V posledních týdnech se na každém turnaji dostává mezi nejlepší – na Tálích zvítězil a v Benátkách nad Jizerou hrál play-off, aby nakonec dělil s Markem Novým druhou pozici za Vladimírem Velenským. V Sokolově si před rokem odbyl profesionální premiéru a na úvod předvedl 70 ran. V jeho score kartě se objevují tři birdie (jamky 5, 8 a 15) a jedno bogey, které zahrál na šestce. Na Newella ztrácí Matuš na druhém místě tři údery.

Zatímco první dva v pořadí hráli velice klidný golf a chybovali jen minimálně, třetí Viktor Skalle prožil velice pestrý den. Skallemu je vlastní hrát na velké riziko se snahou na každé jamce skórovat, což někdy vyústí ve vyšší počet bogey. V Sokolově se v sobotu prezentoval právě takovým kolem. Viktor Skalle rozhodně nenudí a navíc dokázal zvládnout první kolo pod par, když zahrál pět birdie a čtyři bogey. Po sečtení dosáhl skóre 71 a v dalším kole bude útočit ze třetí pozice.

Obhájce titulu a stále ještě aktuální majitel vítězného saka, Ondřej Lébl, zahájil turnaj se skóre 74 a dělí 9. místo. I před rokem začínal pozvolna a o svém triumfu rozhodl ve vyrovnaném souboji s Markem Novým až v závěrečném kole.

 

Další program turnaje:
neděle 24. 7. 9:00 turnaj profesionálů 2. kolo a zároveň Pro-Am 1+1
pondělí 25. 7. 9:00 turnaj profesionálů 3. kolo – může být změněn

.