ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

PGA C zavádí antidopingovou kontrolu

29.03.2010 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

logoPGA(pga c) V souvislosti se zařazením golfu do programu olympijských her v roce 2016 řeší PGA Czech problematiku dopingu. PGA C proto zavádí Antidopingovou politiku. Ta se týká všech hráčů, kteří se ji musejí podřídit a jsou jí vázáni. Na Pilsner Urquell Czech PGA Tour a při dalších profesionálních turnajích  se tudíž mohou objevit komisaři, kteří budou provádět dopingové kontroly.

Zastřešujícím orgánem v otázce dopingu je Česká golfová federace. Proto text vychází z Antidopingové politiky ČGF a je na ní přímo závislý. PGA Czech se v boji proti dopingu řídí Směrnici pro kontrolu a postih dopingu ve sportu v České republice a Antidopingovým programem Českého olympijského výboru. Rozhodným orgánem je STK ČGF, odvolacím orgánem v prvním stupni Výbor ČGF, ve druhém stupni Rozhodčí komise Českého olympijského výboru.

Pokud se u některého z hráčů zjistí porušení dopingových pravidel, bude čelit diskvalifikaci nejen z turnaje, ve kterém byl pozitivní nález učiněn, ale i ve všech turnajích přecházejících dočasnému pozastavení jeho sportovní činnosti nebo trestu dle Antidopingové politiky. Diskvalifikace v takovém případě zahrnuje ztrátu všech výsledků, bodů a finančních výher.

Hráči se zdravotními problémy, kteří pravidelně užívají léky obsahující zakázané látky, mohou v případě, že daný lék je pro ně životně důležitý, získat výjimku. Hráč má v takové situaci povinnost se svým lékařem o tuto výjimku požádat. Do této skupiny nejčastěji patří léky pomáhající astmatikům. Mezi zakázané látky nepatří pouze “klasické” podpůrné látky, ale např. i marihuana apod.

V případě jakýchkoli dotazů ohledně Antidopingové politiky mohou hráči kontaktovat Michaela Jona na e-mailové adrese: michael.jon@pga.cz

Důležité odkazy:        www.antidoping.cz         www.olympic.cz

převzato z www.pga.cz

Počet přečtení: 1 457
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017