Obavy Petra Dědka juniora: Netrefit green, to může v Maroku znamenat velký problém

25.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Českého hráče Petra Dědka juniora čeká třetí start na European Tour. V marockém Agadiru vstoupí do turnaje o Trofej Hassana II. ve čtvrtek v 7:45 z jedničky. Jeho spoluhráči budou bývalý hráč světové dvacítky Švéd Johan Edfors a trojnásobný vítěz na European Toura Američan Daniel Woltman.

Hraje se o 1,5 milionu euro. Pro Dědka jun. je to turnaj s nejvyšší dotací, na kterém kdy hrál. Na královském hřišti v Agadiru startuje jako jeden ze tří amatérů.

Obhájcem titulu je Španěl Canizares.

„Hřiště je za hradbami paláce. Kromě členů královské rodiny a jejích hostů se na něj nikdo nedostane. Je to vidět na kvalitě. Na hřišti nejsou divoty, greeny jako zrcadlo. Všude hlídá ochranka, takže se sem pravděpodobně nedostane ani moc diváků,“ říká Petr Dědek jun. o hřišti Golf duPalaisRoyal, které se rozkládá v těsné blízkosti Atlantského oceánu.

„Nečekal jsem, jaký vliv bude mít vítr od oceánu. Je to zhruba polovina jamek. Zbytek se hraje mezi stromy, ale i tam pokud se míček dostane nad koruny stromů, hraje vítr od vody velký význam.“

Za nejtěžší jamky považuje Dědek jun. všechny 3pary.

„Extrémně těžká je dvojka. Trojpar dlouhý 150 metrů je proti větru. Hrál jsem čtyřkou železem a nedohrál jsem to. Hráči, co tu v minulosti startovali, tvrdí, že na tomhle 3paru se dá zahrát i osm nebo devět ran. A není vyhráno ani při zasažení greenu. Vypadají jako želví hřbety. Je potřeba přesné místo a míček okamžitě zastavit. Zatím jsou greeny měkčí, takže to ještě jde.“

Počasí, jaké zrušilo minulý týden turnaj na Madeiře, nehrozí. Ale stejně, největším soupeřem pro hráče zůstává i v Maroku silný vítr.

„Jakmile začne foukat, bude to hodně těžké. Je tu takový názor, že jestli zůstane stejný jako na začátku týdne, bude na vítězství stačit even par. Na druhou stranu, pokud foukat přestane, je hřiště hratelné s nízkým skóre. Fairwaye jsou relativně široké. Naopak netrefit green může znamenat problém, protože v okolí greenů jsou extrémně husté roughy,“ povzdychl si Děděk junior.

Český hráč proto rozhodně nepodceňuje přípravu: „Včera jsem přišel na driving, postavil se na volné místo a najednou koukám, že přede mnou trénuje Canizares, loňský vítěz, a za mnou José Maria Olazábal. Byl to úžasný pocit. S Olazábalem jsem prohodil pár vět. Je to pro mě velký zážitek startovat na takhle nabitém turnaji. Nasávám atmosféru jako houba, nikdy jsem se netěšil na driving tolik jako právě tady.“

Kedíka bude při turnaji dělat David Carter, aktuální Dědkův trenér. Carter hrál European Tour 15 let a vyhrál v roce 1998 Irish Open.

„Davida znají hráči i kedíci. Pořád ho někdo zdraví, zastavuje, popovídá si s ním. I když už nehraje European Tour, zůstal součástí velké rodiny. Včera jsme si pokecali s Richardem Greenem. Seznamuje mě s hráči, dodává mi sebevědomí, že mezi ně zapadám. Cvičnou devítku jsme v úterý hráli s Davidem Lipskym a Španělem Adrianem Otaeguim. Kluci měli fantastickou krátkou hru. Musím uznat, že na hře kolem greenu ještě potřebuji pracovat,“ myslí si Děděk junior.

Spolupráce s Carterem přímo na turnaji je pro něj vyústěním několika společných let trénování: „David je pro mě při hře především mentor, psycholog.“

Pohodě může přispět i složení flightu pro první dva dny. Zahraje si se zkušeným Johanem Edforsem, letitým známým Cartera.

„Syn Davida je členem stejného klubu jako Edfors. Takže to bude takový rodinný flight,“ pochvaluje si Petr Dědek junior.

Středa je v Maroku ve znamení PRO-AM turnaje. Toho se český hráč neúčastní. Bude pilovat krátkou hru, zaměří se na krátké putty. Odpoledne si dá výklus. Pak relaxace a ve čtvrtek ráno start.

Odkazy:

European Tour

Hřiště

Mapa