Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Petr Skopový, vítěz Order of Merit české PGA

18.02.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky, Rozhovory
A A A

Pert Skopový byl nejúspěšnějším českým profesionálem v loňské sezóně. V Order of Merit získal první místo, s celkovou získanou částkou 353 160 Kč. Vítězem byl vyhlášen na slavnostním večeru české PGA v hotelu Ambassador. Bezprostředně po vyhlášení poskytl Petr Skopový serveru Golf.cz krátký rozhovor.

Petře, obdržel jste prestižní cenu vítěz Order of Merit za sezónu 2006. Co pro vás ta cena znamená?
Toto ocenění mi ukázalo, že práce, kterou odvádím, k něčemu je. Ještě bych mohl říct, že mi to otevřelo dveře, protože jsem si dal za cíl, že nemá cenu se cpát někam ven, když jsou vlastně ještě doma dveře zavřený. Takže si myslím, že jsem si doma dveře otevřel a začnu se rvát venku.

Klidně asi můžeme říct, že jste v Čechách nejlepší hrající profesionál.
Dá se to tak říct.

Čeká vás teď nová sezóna, kde budete hrát?
Zítra odlétám do Ameriky na Floridu na měsíční soustředění. Vrátím se v polovině března a hned na čtyři dny odjíždím do Maroka, kde začíná Alpská tůra se třemi turnaji. Učastním se pouze dvou. Vlastně v dubnu není žádný turnaj ani venku ani doma, takže asi bude nějaké tréninkový volno a potom nastartuji sezónu na Alpské tůře a domácí turnaje.

Jak se v Americe budete připravovat, letíte k nějakému trenérovi?
K trenérovi neletím, jelikož mám u sebe dva trenéry a těch mám už dost. Dva trenéři bohatě stačí. Letíme do Tampy na měsíční kemp, kde budeme jenom trénovat a hrát nějaká kola, asi ne turnajové. Možná se tam účastníme nějaké rundy o peníze, tam se občas takové hrají.

Mluvíte v množném čísle, kdo tam tedy s vámi poletí?
Zatím já, Lukáš Lizánek a náš společný kamarád Marek Podlipný.

Vraťme se k Alps Tour. Hrát turnaje v zahraničí není jednoduchá věc. Kdo vám v tom pomáhá?
Hrát v zahraničí je hlavně velice finančně náročné. Podařilo se mi sehnat sponzora, partnera, Sokolovskou uhelnou. Podepsal jsem s nimi smlouvu na jaře minulého roku a oni si mě vzali pod křídla. Pomáhají finančně s turnaji.

Co to pro vás obnáší za povinnosti vůči partnerovi, sponzorovi?
Hlavní povinnost je asi dobře herně reprezentovat. Druhá věc je samozřejmě dobré vystupování, abych…, já teď nevím, jak to říct, abych se nechoval jako hulvát……

Dobré vystupování máte už dlouhou dobu. Stanovil vám sponzor nějaké cíle, úkoly, kterých musíte dosáhnout?
Dostal jsem úkol právě za minulý rok, umístit se do čtvrtého místa na žebříčku a žebříček jsem vyhrál.. Takže jsem na příští rok mám už vysoko laťku. Myslím si, že čtvrté místo jim už stačit nebude.

V Alpské tůře jste byl loni na 77., jaký cíl máte letos?
Určitě bych se chtěl dostat to toho dvacátého místa, což je místo, do kterého se karta udrží na další rok.

Děkujeme za rozhovor a budeme držet palce.
Děkuji.

[Gallery not found]