Petr Nič vstupuje do třetí profesionální sezóny

24.02.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky, Rozhovory

Třetí profesionální sezóna čeká Petra Niče, našeho nejlepšího hráče posledních let. Loňská sezóna mu příliš radosti neudělala. Doma byl nejlepší mezi profesionály, ale neuspěl v zahraniční na Alps Tour. Zeptali jsme se, jak se připravuje na letošní rok. Na otázky, jak hodnotí uplynulou a co udělá pro úspěch v přístí sezóně, Petr Nič odpověděl …

Petr Nič byl nejvýraznější postavou českého vrcholového amatérského golfu posledního desetiletí. Odchovanec Golf Clubu Praha a svého otce trenéra Pavla Niče seniora vládl českému amatérskému golfu od svých dorosteneckých let. Spolu s vrstevníky Petrem Skopovým a Romanem Svobodou tvořili trojici, která málokdy pustila vítězství v turnaji, nebo pozici v žebříčku někomu jinému.
Petr Nič se v letech 1998 až 2005 neumístil v amatérském žebříčku Českého republiky hůře než druhý. Ve své sbírce má kompletní sadu nejvyšších titulů. Je trojnásobným mistrem ČR na rány, dvojnásobným mistrem ČR na jamky, juniorským mistrem ČR a dorosteneckým mistrem ČR.
Je trojnásobným držitelem titulu Golfista roku České golfové federace. Jako amatér také získal mistrovský titul české PGA v roce 2005.
Jeho famózních – 9 po třech kolech a konečné -8 s žihadlem v ruce na Mezinárodním mistrovství ČR v Karlových Varech 2001 patří do zlatého fondu českého golfu.
Z amatérského golfu odcházel s kladnou hodnotou hendikepu + 2,1. Nejlepší hendikep měl v srpnu 2004, kdy dosáhl na hodnotu +3.
Při zadání jeho jména do vyhledávání na Golf.cz zobrazí tento server obrovský počet článků a fotografií.

Na konci roku 2005 oznámil Petr Nič přestup do profesionálního golfu, jako Playing Pro.

První sezónu strávil ve středoevropské Alps Tour, kde po 10 turnajích a výdělku 6.865 Euro obsadil 39. pozici Order of Merit. Druhá sezóma byl méně úspěšná. Po dvanácti odehraných turnajích skončil na 67. pozici, s výdělkem 3.108 Eur a nutností kvalifikace do dalšího ročníku. Kvalifikace na ročník 2008 Alps Tour se nepodařila.

Před zahájením třetí profesionální sezóny odpověděl Petr Nič na několik otázek Golf.cz

V loňské sezóně jste hrál především Alps Tour. Jak pro Vás dopadl ročník 2007
Loňská sezóna pro mě dopadla hůře než v roce 2006. Díky dvěma operacím,
které jsem v zimě prodělal, jsem v podstatě neměl zádnou zimní přípravu.
Golfu jsem se začal věnovat po tří měsíční pauze koncem února. Také jsem si špatně
naplánoval turnajový kalendář a odehrál jsem moc turnajů prakticky bez přestávky.

Nekvalifikoval jste se na Alps Tour 2008, jaké túry budete hrát

Česká PGA mi přislíbila divoké karty na Challenge a Alps Tour, ale zatím je to
jen v jednání. Když se to nepovede budu se snažit dostávat na turnaje série EPD
Tour, jinak budu hrát turnaje v České Republice.

Co bylo vloni Vaší slabinou, začal jste v Alps Tour přeci tak dobře

Jak už jsem se jednou zmiňoval, neměl jsem žádnou zimní přípravu a špatně jsem
si naplánoval turnajový kalendář. Jezdil jsem z turnaje na turnaj a ke konci sezóny už
jsem neměl sílu. To se pak projevilo na mé hře a přestal jsem dělat cuty. Chybělo také
druhé místo ze Styrian Open v Rakousku, tento turnaj bohužel zrušili, kvůli nedostatku
peněz. Nejlépe jsem se umístil na osmé příčce, ale to bohužel na kartu nestačí.

Viditelně jste výrazně jste shodil, co je důvodem

Hodně jsem toho najezdil autem, něco okolo padesáti tisíc km za pět měsiců. Do
toho jsem měl nepravidelnou stravu a veškerý čas jsem trávil na golfovém hřišti.
Dolů šlo skoro deset kilo. To se také projevilo na mé hře.

Hrál jste i jiné túry, jak dopadly

Jiné tůry než Alps Tour a PGA Czech tour jsem nehrál. V Česke Republice jsem
odehrál pár turnajů, jednou jsem byl třetí, dvakrát druhý a vyhrál jsem závěrečný
turnaj na brněnských Kaskádách. Pro mě, ale není zas tak důležité jak hraji jen v
ČR, soustředím se především na zahraniční turnaje. Ano, Order of Merit jsem
vyhrál, to je ale součet výher ze všech turnajů za celou sezónu, ne jen českých.

Chystáte se hrát PGA Czech Tour i letos

Díky tomu, že jsem se nekvalifikoval na Alps Tour, mám v plánu, hrat i PGA Czech
Tour.

Jak jste se na sezónu 2008 připravoval.
Brácha se mi teď stará o kondiční treninkový plan a jídelníček. Od začátku listopadu
chodím třikrát týdně behat, zdravě jím, nevynechávám posilovnu a v každém připadě
nezapomínam na golf. Chtěl bych mu tímto poděkovat, cítím se teď opravdu dobře.
V lednu jsem byl s tátou na Floridě, hodně jsem chodil běhat, puttoval jsem, chipoval,
pak jsem hrál 18 jamek dvěma až třemi míči. Stále ale opravuji chyby ve švihu, se
kterými jsem se byl nucen naučit hrát, díky výrustku na vnitřní straně malíčku levé ruky.
V nápřahu jsem memohl držet hůl, padala mi v něm a to mi způsobovalo problémy se
směrem a výpadky herní stability.

Jaké jsou Vaše hlavní cíle sezóny

Odehrát ji v klidu a abych ze hry měl dobrý pocit a jistotu, jako to bylo v letech 03-04.
To jsem hrál fantastický golf a rád bych na to navázal.

Kde působíte, když nejste na túře
Vetšinou je to podle počasí, v zimě trénuji v Čechii a občas v Erpetu, v létě pak na
Nové Americe a v Motole.

Máte ekonomicky zajištěnou sezónu 2008

Mám ji zajištěnou tak na 80%, stejně tak jako to bylo minulý rok. Samozřejmě, že
každy sponzor se hodí, můžete se pak věnovat hlavně golfu a to je v tomto oboru
velice důležité. Rád bych poděkoval všem sponzorům, především panu Davidu
Krajnému-REMAX, panu Pavlovi Dvořákovi-RDI PRESS a panu Honzovi Dostálovi-
H+HOTELS, Golf Clubu Nová Amerika, dále firmám Sekyra Group, Sika, Sikla, Finder,
SSŽ, Prospekta Móda a samozřejmě své rodině, bez té by to také nešlo.