Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PETR NIČ A PETRA KVÍDOVÁ MISTRY ČR NA RÁNY PRO ROK 2001

19.08.2001 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Silná zahraniční účast, vynikající výsledky, dokonale připravené hřiště, nádherné, místy až tropické počasí, a úspěch domácich hráčů. To jsou hlavní kladné charakteristiky letošního Mezinárodního mistrovství České republiky na rány v Karlových Varech, nejvyšší a nejprestižnější soutěže jednotlivců.Silná zahraniční účast, vynikající výsledky, dokonale připravené hřiště, nádherné, místy až tropické počasí, a úspěch domácich hráčů. To jsou hlavní kladné charakteristiky letošního Mezinárodního mistrovství České republiky na rány v Karlových Varech, nejvyšší a nejprestižnější soutěže jednotlivců. Záporem jsou potíže při zpracování výsledků a neuvěřitelné množství dotěrných vos. 83 zahraničních hráčů a hráček je nebývalá účast. O to více vyniká skutečnost, že se do čtyřicetimístného mužského cutu dostalo 21 domácích hráčů a do jednadvacitimístného ženského cutu 11 domácích hráček. Po prvním dni byli sice v čele soutěže německý hráč Michael Then, špičkovým výkonem 68 a německá hráčka Katrin Poll, průměrným výkonem 75. Od ruhého kola však převzali otěže turnaje do rukou naši Petr Nič a Petra Kvídová a od té chvíle nepustili nikoho ke slovu. Vítěznou sérii Petra Niče 70,67,70,73, která se podobá výsledku turnaje špičkové profesionální tůry, píšeme zlatými písmeny do historie českého golfu. Výkon, který předvedl tento devatenáctiletý hráč Golf Clubu Praha, nemá u nás obdoby a přesunul úroveň mistrovství do zcela jiné dimenze. Závěrečný výsledek 280 (-8) si budeme dlouho pamatovat a dlouho se jím budeme chlubit. Přestože se nový Mistr České republiky svým výkonem vzdálil soupeřům o celkem devět ran, jsou pozoruhodné i výsledky ostatních našich a zahraničních hráčů. Petr Skopový a Mikuláš Ordnung hráli životní golf a jejich série 73,71,71,74 resp. 77,73,74,68 jsou neuvěřitelné. Stačily by na vítězství v kterémkoli jiném turnaji. Druhé místo nakonec obsadil Němec Michael Then, třetí náš Petr Skopový.
Ženská soutěž byla jednoznačnou záležitostí pro naší Petru Kvídovou a Slovenku Zuzanu Kamasovou. Po rozpačitém prvním kole, kdy obě nehrály pod osmdesát, přišla v dalších kolech přehlídka vynikajících čísel, která obě dívky bezpečně vzdálila od ostatních. Petra Kvídová měla náskok dvou ran, který v posledním kole, kdy zahrála nádherných 70 proti stejně dobrým 72 Kamasové, znamenal konečný rozdíl čtyř úderů a zlatou medaili. Třetí místo získala loňská mistryně Jana Peterková. Výkonem 79 vedla po prvním kole, nakonec však zůstala za vítězkou o plných 13 úderů.
Vloženou sotěží byl Pohár národů, který v mužích zíslako družstvo ČR 1 (Holub, Basler, Nič) a v ženách ČR 1 (Peterková, Kvídová, Kopejtková)