Petr Dědek v pořadu Výzva na Seznam TV

17.07.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Dědek v pořadu Výzva na Seznam TV

Dědek v pořadu Výzva na Seznam TV

Promotér Petr Dědek z Relmostu byl hostem v pořadu Výzva Roberta Čásenského  na Seznam TV, kde hovořil o golfu, o pořádání vrcholného turnaje European Tour a Challenge Tour v České republice.

Prvotním cílem bylo dostat českého hráče na turnaj evropské úrovně, což do té doby nebylo pro českého hráče ani myslitelné. O tom Petr Dědek mluvil na nyní  už památné tiskovce při prvním turnaji Challenge Tour v roce 2012 na Kunětické Hoře.
Čeští hráči na karty Relmostu dnes už běžně hrají turnaje European Tour a Challenge Tour s proměnlivými úspěchy.

Na turnajích pořádaných Dědkem v České a Slovenské republice se českým hráčů zatím příliš nedaří. „Naší cílem na začátku bylo pozvat českého fanouška na národního hráče. Tahle vize jde ale hodně pomalu. Národní hráči se posouvají, ale zatím nepatří mezi ty, na koho bychom mohli zvát diváky,“ říká dnes Dědek upřímně.

Petra Dědka ale mrzí, že zatím se této události nedostává od státu či pražského magistrátu dostatečné podpory. „Na magistrátu mi řekli, že turistů má Praha dost i bez golfového turnaje. Jenže ti naši návštěvníci jsou opravdu bonitní a budou se znovu vracet a utrácet zajímavé peníze,“ posteskl si.

„Rozpočet turnaje vyjde zhruba na sto milionů korun,“ vysvětluje ve Výzvě s tím, že největší část připadá na výhry pro golfisty, které činí v souhrnu milion eur. Další peníze pohltí startovné pro hlavní hvězdy a spousta dalších položek, od personálu přes licenční poplatek pro European Tour až po ubytování, dopravu a podobně.

Do budoucna by nejlepším tahákem pro diváky bylo, kdyby se na greenech objevila opravdová česká hvězda.
„Podívejte se na biatlon, před pár lety na tom byl stejně jako klasické běžecké lyžování a ve chvíli, kdy začal mít české hvězdy, jeho popularita dramaticky vzrostla,“ říká v pořadu Výzva promotér Petr Dědek.

Rozhovor na Seznam TV

.