Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Dědek jun.: Dostal jsem zajímavou nabídku

30.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Český hráč Petr Dědek junior (22) skončil v Maroku na svém prvním turnaji v rámci European Tour v této sezóně po druhém kole, kde neprošel cutem. Zahrál skore +16. První i druhé kolo na hřišti Golf du Palais Royal dal na 80 ran.

Z Maroka si ale odvezl nové zkušenosti a jednu velmi zajímavou nabídku.

„John „Scotchy“ Graham, bývalý caddy Lee Westwooda, mě sledoval několik jamek. Pak za mnou přišel a nabídl mi, že na dalších turnajích, které budu hrát, a on bude mít volno, se mnou chce spolupracovat. Momentálně je Scotchy kedíkem Olivera Wilsona, ale třeba se to někdy povede.“

Graham zažil nejslavnější léta po boku Lee Westwooda, se kterým vyhrál mnoho turnajů včetně Ryder Cupu. Jejich spolupráce trvala 13 let.

Dědek startoval v Maroku jako jeden ze tří amatérů, a i když skončil na děleném 131. místě, turnaj na hřišti Golf du Palais Royal považuje za další krok ve své kariéře.

„Turnaj v Agadiru mi ukázal, kam se moje hra posouvá, na čem všem musím pracovat a především poznání mnoha důležitých lidí, kteří se v golfu pohybují. To je zásluha Davida Cartera, který mě s nimi seznámil. Na hřišti se mi potvrdilo, že nejdůležitější jsou herní zkušenosti. Můžu dřít hodiny na drivingu, obcházet cvičná kola, ale bez tlaku, který vzniká jen při takových turnajích, to nepůjde,“ prohlásil Petr Dědek jun.

Dědek jun.si ještě v sobotu zatrénoval na královském hřišti, dnes přiletěl na pár dní domů. Příští týden se vrátí do Maroka na dva turnaje MENA Golf Tour. Nejbližším turnajem na Challenge Tour bude D+D REAL Czech Challenge na konci květnaa čtvrtý start na European Tour ho čeká v červnu na Lyoness Open v Rakousku.

Více o turnaji European Tour v Maroku najdete ZDE