Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PERRY VÍTĚZÍ POTŘETÍ V SEZÓNĚ

14.07.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Kenny Perry dokazuje fantastickou formu, když potřetí v této sezóně zdvihl nad hlavu vítěznou trofej – na Greater Milwaukee Open. To Ernie Els se připravuje na obhajobu British Open také velmi svědomitě – vítězstvím na Scotish Open.

European PGA Tour – Barclays Scottish Open
Loch Lomond, Skotsko

Turnaj Barclays Scottish Open ve skotském Loch Lomond je pro mnoho golfistů poslední prověrkou před nadcházejícím třetím majorem sezóny – British Open.
První dva dny bylo ve Skotsku opravdu velmi nepříznivé počasí – vítr a déšť vítaly kvalitní startovní pole v kolébce této hry. Ale dvě finálová kola již proběhla za podmínek mnohem příznivějších.
Jihoafričan Els, který vedl celý turnaj stylem start – cíl sice v úvodu finálového kola ztratil ránu na dvojce. Avšak toho nebyli schopni využít jeho soupeři. Els si tak mohl dovolit bogey i na jamkách 12 a 16.
Ani tyto problémy ho však z vedoucího místa nesesadily a tak se 33ti letý Jihoafričan mohl radovat ze třetího vítězství v této sezoně na evropské profesionální scéně.
Jeho forma tak vrcholí v pravý čas, jen několik dnů před začátkem bojů o obhajobu loňského titulu na British Open.
Ernie Els, který v současnosti okupuje druhou příčku na světovém žebříčku si také upevnil první místo evropské Order Of Merit s celkovou výší výher 1,836 tisíc eur.
Na děleném druhém místě skončila dvojice Darren Clarke a Phillip Price o plných pět ran za vítězným Jihoafričanem.


US PGA Tour – Greater Milwaukee Open
Brown Dear Park, Milwaukee

Americká profesionální série pokračovala turnajem Greater Milwaukee Open, který mírně trpěl neúčastí těch nejlepších, kteří jsou již na anglické půdě a připravují se na třetí major sezóny British Open.
Brown Dear Park course je nejkratší hřiště, na kterém se US PGA Tour vůbec hraje. Měří necelých 6200 metrů a i proto je zde docilováno většinou velmi nízkých skóre. Nicméně první dva dny byly výkony ovlivněny deštěm a silným větrem.
Výbornou formu i po třech týdnech odpočinku prokazázal Kenny Perry. V druhé devítce sobotního kola zahrál čtyři birdie a rázem se probojoval do čela celé soutěže.
Do posledního kola vycházelo s reálnou šancí na prvenství více než 15 golfistů.
Steve Allan, který v letošní sezóně prošel cutem pouze jednou a na jeho kontě bylo něco málo přes 8 tisíc dolarů si tentokráte chtěl vylepšit pozici. I on měl stále šanci na play-off a čekal jak se k tomu postaví Kenny Perry.
Nicméně největší šance se dávaly Kenny Perrymu, jehož lehce netradiční styl slavil úspěch v letošním roce již dvakrát. Nejprve vyhrál na mediálně velmi sledovaném turnaji Colonial, na kterém startovala i Annika Sorenstam. Vzápětí svůj úspěch korunoval druhým vítězstvím v sezóně na turnaji Memorial a svou výbornou formu dokázal i na US Open, kde skončil třetí.
Nakonec rozhodovaly poslední čtyři jamky.
Na nich Perry zahrál tři birdie a par, kdežto Steve Allan zapisoval tři pary a bogey.
To pro Perryho znamenalo již třetí vítězství v této sezoně a v pořadí celkových výher se dostal přes hranici 3,5 milionu dolarů.
Perry jen potvrdil, že na Greater Milwaukee Open se mu tradičně daří. V posledních třech letech vždy skončil na tomto turnaji do pátého místa. Tentokráte stanul na pozici nejvyšší.
Pro Slocuma a Allana na děleném druhém místě zbylo 300 tisíc dolarů.

[Gallery not found]