Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

PERFEKTNĚ NUDNÝ CHAD CAMPBELL

10.11.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Strojově přesným, někdy až nudně fádním golfem od týčka až ke greenu se na Tour Championship představil domácí Chad Campbell. Ve Španělsku se pak hrál již třetí ročník Seve Trophy.

US PGA Tour – Tour Championship
Champions Golf Club, Houston, Texas

Dominantní postavou závěrečného turnaje americké profesionální Tour kupodivu nebyl ani Tiger Woods, ani Vijay Singh. Ze třiceti nejlepších, kteří měli právo startu ve finále letošní sezóny na Tour Championship se v nejlepším světle ukázal Chad Campbell. Na hřišti Champions Golf Club v Houstonu v Texasu se turnaj, který má přívlastek pátý major odehrával přesně podle Campbellova scénáře. Poté, co v sobotním kole rozdrtil svým výkonem celou zbývající konkurenci a posunul se do čela startovní listiny bavil i v neděli diváky svou strojově přesnou hrou. V sobotním kole zahrál rekord místního hřiště – 61 ran, tedy 10 pod par hřiště a od magického čísla 59 ran ho dělil opravdu jen malý krůček. I ve finálovém dni se hned od počátku pustil do svého úkolu s vervou. Na první devítce si vytvořil patřičný náskok, když jeho hra postrádala náznak jakékoli chyby.

„Je skvěle nudný“, ohodnotil jeho výkon spoluhráč Charles Howell. „Drajv, příhra a poté tam buď putt spadne a nebo skončí někde vedle jamky na jednoduché doklepnutí. Takové hře se dá jen ztěží konkurovat.“
Campbell si svůj odstup podržel až do samého závěru soutěže a s přehledem vyhrál poslední podnik letošní americké PGA Tour. Někdejší hráč „druhé ligy“ Nationwide Tour se tak dostává na výsluní, které mu v letošní sezóně právem patří. Svými kolegy byl nedávno v hlasování určen jako jeden z těch, kteří jsou největšími adepty na zisk majoru. Výkon, který Campbell předvedl v Houstonu byl opravdu mistrovský.
Birdie na poslední jamce nechalo na samostatném druhém místě Charlese Howella III, který se tak o jedinou ránu dostal před třetího Jihoafričana Retiefa Goosena.
Z dlouho očekávaného souboje o letošního vítěze tabulky výher Money List mezi Vijayem Singhem a Tigerem Woodsem vyšel překvapivě lépe Fidžan. Ten dokázal skončit mezi první desítkou, když se s Davisem Lovem III dělil o páté místo. Vijay Singh tak ukončil čtyřleté panování Tigera Woodse a jeho letošní výhry se zastavily na úctyhodné sumě – 7,5 milionu dolarů. Tiger Woods se rozhodně neukázal ve své nejlepší formě a chabý výkon stačil až na 26.místo o plných 17 ran za vítězem.
„Jsem rád, že již nemusím odpovídat na otázku, kdy poprvé vyhraji svůj první turnaj“, zářil po turnaji Campbell. „Bylo těžké navázat na sobotní výkon, ale i v neděli jsem hrál dobře a jsem nesmírně šťasten, že to takhle dopadlo.“
Výsledky:
1. Chad Campbell -16
2. Charles Howell -13
3. Retief Goosen -12
4. Chris Riley -11
5. Vijay Singh -8
5. Davis Love III -8


Seve Trophy
Campo de Golf Parador El Saler, Valencie, Španělsko

Evropská sezóna své finále již měla a tak pouze nominovaní hráči měli možnost změřit síly v turnaji pod názvem Seve Trophy. Turnaj má podobný formát jako Ryder Cup – nejprve se hrají zápasy dvojic a v neděli jsou na programu singly. Stojí zde proti sobě tým složený z hráčů z kontinentální Evropy proti týmu z britských ostrovů a Irska. Turnaj je pojmenován po jeho zakladateli Sevemu Balesterosovi, který se ho jako hrající kapitán také pochopitelně účastnil. Ve španělské Valencii na hřišti Parador El Saler se tato nejužší evropská špička sešla k tomuto klání již potřetí. Letos dominoval tým z britských ostrovů, když před nedělními singly si již vytvořil mírný náskok dvou bodů. A poté, co v úvodu finálového dne vzdal pro nepříjemné zranění krku Thomas Bjorn bylo o osudu zápasu prakticky rozhodnuto. V souboji kapitánů porazil Colin Montgomerie Balesterose a i v dalších singlech se více dařilo ostrovanům. Nakonec tým z Velké Británie a Irska zvítězil v poměru 15-13 a obhájil titul z loňska. V dresu týmu Evropy nastoupil také Alex Čejka, který vytvořil neporazitelnou dvojici s Raphaelem Jacquelinem, když vyhrála všechny čtyři své úvodní zápasy. Avšak ve svém nedělním samostatném mači proti Davidovi Howellovi nakonec poznal hořkost porážky, když o jedinou jamku prohrál.
Kompletní výsledky naleznete
zde.