PB Středoškolský pohár 2012

12.03.2012 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Středoškolský pohár plný Novinek, ANEB Základky se valí do Mstětic

POZOR, KVALIFIKACE !!!!!

Uzávěrka přihlášek předsunuta!!!

Šestý ročník mistrovství České republiky středoškolských družstev nesoucí název PB Středoškolský pohár se pomalu, ale jistě blíží. Pro letošní rok je připraveno několik novinek, které mají soutěž zatraktivnit. PB Středoškolský pohár 2012 pokračuje v tradici „studentského“ Ryder cupu kláním na hřišti v GC Mstětice, 10. května 2012, ale má o necelý měsíc předsunutou uzávěrku přihlášek.

Základní a další školy do golfových bojů

Největší novinkou je skutečnost, že se Středoškolského poháru mohou zúčastnit i studenti jiných než středních škol, kteří ale musí splnit věková a některá další kritéria. Tento krok se rozhodli organizátoři učinit na základě mnoha podnětů rodičů.

Ročníku 2012 se nově mohou zúčastnit i družstva druhého stupně základních škol či nižších tříd víceletých gymnázií a studenti VOŠ. Golfoví reprezentanti ovšem musí dosáhnout v roce 2012 dvanácti let věku. Další podmínky účasti v poháru, např., že minimálně dva žáci musí být “kmenovými” studenty reprezentované školy a další, zůstávají stejné. Družstva “nestředních” škol hrají v hlavní soutěži společně se středoškoláky, mají právo na umístění, hrají o medaile i věcné ceny, nemohou však získat putovní pohár. Ten je určen pouze nejlepšímu skutečnému “středoškolskému” družstvu.

Pro letošní rok je připraveno celkem 6 míst pro jiné než střední školy. Tři pro studenty základních škol nebo nižších ročníků víceletých gymnázií a tři pro studenty vyšších odborných škol. Při přihlášení více než tří družstev, budou týmy seřazeny dle průměrného HCP hráčů. Do hlavní soutěže postupují automaticky první dva týmy, další si zahrají o jedno postupové místo kvalifikaci na golfovém hřišti ve Mstěticích dne 25.4. 2012.

Proto je uzávěrka přihlášek jiných než středních škol předsunuta cca o měsíc – na 19. 4. 2012, do 17:00. Vyplněnou přihlášku, která je ke stažení na www.ingolf.cz, zasílejte na emailovou adresu vpestova@ingolf.cz.

Množstevní a tedy handicapový limit

S ohledem na sportovní kvalitu soutěže a organizační kapacitu dne jsme se rozhodli v letošním roce omezit celkovou velikost startovního pole. V hlavní soutěži bude startovat maximálně 28 družstev celkem. Z toho je jedno divoká karta, tři družstva „základních škol“ a tři družstva VOŠ. Pro “klasické středoškolské” přihlášky je tedy připraveno 21 míst. Pokud bude v okamžiku uzávěrky přihlášeno vice než 21 družstev, bude vytvořeno pořadí podle průměrného HCP hráčů jednotlivých družstev. Družstva, která se tímto seřazením ocitnou od 20. místa níže, si zahrají kvalifikaci ve stejném termínu jako “nestřední školy”, tj. 25.4. 2012. Týmy, které budou muset projít kvalifikací, budou vyvěšeny na webu a obeslány na email uvedený v přihlášce.

S ohledem na toto nutné opatření je uzávěrka přihlášek předsunuta na 19. 4.  2012, v 17:00!

Startovné a jiné poplatky

Výše startovného navzdory všem krizím a jiným trendům zůstává pro letošní rok nezměněna. Poplatek je 2.500 Kč pro školní družstvo, 500 Kč pro mimo družstvo hrající jednotlivce. Obhájci loňského titulu tradičně neplatí startovné. Družstva startující v kvalifikacích platí startovné pouze jednou, před kvalifikací.

Ceny a další zábavnosti

Pro vítězná družstva jsou letos připraveny mj. vstupenky na turnaj Ladies European Tour Raiffeisen Prague Masters a další hodnotné golfové i negolfové ceny. Nejnovější Playstation Sony v loňském roce nastavil laťku hodně vysoko, ale nechte se překvapit.

Účast pro slavnostní odpal přislíbil další olympijský vítěz z Nagana, držitel Stanleyova poháru a po Kateřině Neumannové další opravdová sportovní legenda, hokejový brankář, Dominik Hašek.

PB Středoškolský pohár je součástí oficiálního kalendáře turnajů ČGF. Program začíná slavnostním nástupem družstev v 8.30.

S postupným startem se hraje systémem na rány bez vyrovnání se dvěma nejlepšími výsledky na každé jamce. Své školy reprezentuje tradičně drtivá většina reprezentantů České republiky, a tak o skvělá skóre není vůbec nouze.

Soutěž pořádá PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o., kde již 6. rokem fungují třídy s rozšířeným golfovým vyučováním teorie i praxe ve spolupráci se společností INGOLF s.r.o., která je zároveň promotérem akce. Zveme školní družstva i fanoušky. Parkoviště pro školní autobusy je zajištěno.

PB Středoškolský pohár 2012 pokračuje v tradici a ve formátu, který kromě golfových bojů podporuje studentský život, hrdost na svou školu, čest, slávu a respekt spolužáků, bourání bariér mezi studenty a pedagogy a další hezké věci, které v životě mají neméně důležité místo jako pěkné skóre.